Vinča
Šumadija
Lokomotiva
Zlatni bodovi protiv Belih Orlova

Utakmica 30 kola Šumadijske okružne lige, koja je odigrana u Zabojnici(teren u Konjuši se renovira), sasvim zasluženo je pripao gostima iz Darosave. Domaći tim je važio za favorita u ovom susretu, ali su gosti iz Darosave uspeli da nadigraju favorita i vrate se u Darosavu sa tri boda, koja im verovatno znače opstanak u ligi. Od samog starta vodila se rovovska borba, uglavnom na sredini terena, bez mnogo povoljnih prilika. Prvu šansu imaju gosti u 7. minutu kada je lopta ispala golmanu Petroviću iz ruku, prihvatio je U. Tomašević i pokušao da izgradi bolju poziciju za šut, no domaći igrači su uspeli da njegov šut izblokiraju. Domaći tim imao je najbolju priliku u 20. minutu posle izvedenog kornera sa desne strane, najviši u skoku bio je Mihajlović, koji šutira sa svega 6-7 metara ali je Dragović fantastično reagovao i loptu zaustavio na gol liniji da bi je potom A. Arsenijević izbacio u aut. Pokušao je Mihajlović šutem iz slobodnog udarca u 25. minutu sa 20. metara, ali je ponovo golman gostiju bio na visini zadatka. Gosti su zapretili u 35. minutu preko Tolića, ali je njegov šut otišao pored desne stative. Ovim rezultatom se otišlo na odmor.

U drugom delu gosti su krenuli malo angažovanije i to im se isplatilo. Brz kontranapad u 63. min, lopta dolazi do starog lisca Nikole Filipović, koji majstorski vara dva igrača a potom šutira iskosa sa leve strane, udaljen nekih 15 metara, i lopta završava u maloj mreži pored same leve stative. Sasvim zasluženo vođstvo Partizana. Od tog momenta pa do kraja utakmice gledamo faktički samo jedan tim na terenu. Domaćin je pokušavao sa ubacivanjima lopte u kazneni prostor gostiju, a kao po običaju, odbrana odlično interveniše i onda slede brzi kontranapadi i velika opasnost po domaćeg vratara. Dobro proigravanje D. Rankovića u 67. min. koji odlično upošljava Kačarevića, ovaj šutira sa 20 met. ali pored leve stative. Samo tri minuta kasnije, odličan solo-prodor Milićevića, koji vara u trku tri igrača, šutira u desni ugao ali Petrović krajnjim naporom odbija loptu koju potom odbranbeni igrači izbacuju u polje. Pokušao je Milićević u 78. minutu, ali je golman domaćih ukrotio njegov šut sa 22 metra. Poslednju idealnu priliku propuštaju gosti u 83. minutu kada su izveli kontru u situaciji tri na jedan, ali je Tolić pokušao sam da postigne pogodak, udarac je izblokiran i kolosalna šansa otišla u nepovrat.

Sudijska trojka na čelu sa Žarkom Dinić iz Batočine, danas je pokazala odlično suđenje. I pobednik i poraženi nisu imali nikakvu primedbu na arbitražu i ako su bodovi bili potrebni i jednoj i drugoj ekipi. Poželeli bi da gledamo više ovakvih suđenja i da delioci pravde prepuste igračima da na terenu reše pitanje ko je bolji.

BELI ORLOVI - PARTIZAN   0: 1 (0: 0)

Zabojnica-Strelac: 0: 1 N. Filipović u 63 minutu. Igralište u Zabojnici, Gledalaca 20. Sudije: Žarko Dinić, Milan Filipović(Batočina)Strahinja Parežanin(Lapovo). Javne opomene: Aksentijević, Ilić, Stefanović, Savić(Beli Orlovi), Milićević(Partizan).

BELI ORLOVI: Petrović, Stefanović(Savić), Ilić, Simović(k), Milošković, Jevtović, Aksentijević,   Mihailović, Todorović, M. Gavrilović, Lj. Gavrilović.

PARTIZAN: Dragović, M. Dišić, A. Arsenijević, Tešić(k), L. Pavlović, Jakšić, Tolić, U. Tomašević (D. Ranković), Kačarević, Milićević(Brajović), N. Filipović.