Motivisani Kikinđani nadigrali neubedljive goste iz Šajkaša

Kikinđani su se posle tri vezana poraza radovali pobedi u duelu sa rivalom iz Šajkaša. Stiče se utisak da je domaćin bio motivisaniji, borbeniji i agresivniji. Gosti tehnički potkovani, nisu uspeli da razviju svoju igru, jer je trener Vladimir Šponja dobro pripremio taktiku i imali su odgovr na sva nastojanja gostiju. Meč je odlučen na početku drugog poluvremena, kada se se u razmaku od četiri minuta u strelce upisali Mirkov i Spaić.

Iz prvog poluvremena treba izdvojiti šut Mirkova u 32. minuta, ali se stativa isprečila na putu do mreže, nešto ranije isti igrač je na asistenciju Ivanovića izbio ispred Petrovića koji je smelom intervencijom spasao gol. Borac se uglavnom opredelio na kontre i osem par poluprilika nisu ozbiljnije ugrozili Opsenicu.

Kod vodećeg gola Lolić je kratko dodao loptu do novajlije Spaića, koji je ugledao na boku Mirkova, usledio je šut iskosa u suprotan ugao gola Petrovića. Drugi pogodak je plod akcije Benckea, koji je u srcu kaznenog prostora pronašao Spaića kome nije bilo teško da iz neposredne blizine pogodi mrežu.

Poslednjih pet minuta gost iz Šajkaša imao šansu preko Pjošte, ali se napadač spetljao i prilika je propala.

OFK KIKINDA – BORAC (ŠAJKAŠ) 2:0 (0:0)

Gradski stadion u Kikindi. Gledalaca 300. Glavni sudija: Dragan Zorić (Klek). Pomoćne sudije: Veljko Ristić (Knićanin), Zdravko Vujanov (Zrenjanin). Strelci: 1:0 Mirkov 54, 2:0 Spaić 58. minut (OFK Kikinda). Žuti kartoni: Beljić, Kecman, Remigud, Dukić, Spaić (OFK Kikinda), Pjošta i Mirković (Borac).

OFK KIKINDA: Oparnica, Beljić (Radovanović), Mirkov, Ivanović, Mojsilović, Kecman (Bencke), Dukić, Remigus, Barbul (Čeman), Spaić (Popeskov), Lolić (Molnar).

BORAC: Petrović, Maksimović, Bursać, Gojković, Panović, Grgić, Romić (Crnojački), Devušić (Vučićević), Malešević (Pjošta), Radinović (Aćimović), Mirković.

OFK Kikinda 2 : 0 Borac (Š)
Podunavac 0 : 1 GFK Sloven
Dinamo 1945 2 : 0 Naftagas
Kabel 3 : 1 Hajduk 1912
Tisa 2 : 1 Jedinstvo (SP)
OFK Bačka 0 : 2 Bečej 1918