"Fićo" poražen na startu kvalifikacija za prvi gren-slem sezone u Melburnu

Mladi teniser, Filip Krajinović, prvi je, od četvorice srpskih igrača, startovao na ovogodišnjem prvom gren-slem turniru sezone u Melburnu (Australija Open) i porazom od italijana Flavija Cipole okončao svoj debi na ovom prestižnom takmičenju. Mladi somborac je u prvom kolu kvalifikacija , za protivnika imao jedanaest godina starijeg i iskusnijeg talijanskog tenisera Cipolu, koji i na ATP listi ima bolju poziciju za četrdesetak mesta, od popularnog Fiće.U meču koji je trajao 1 sat i 36 minuta i ravnopravnom prvom setu, teniser iz Rima je u tajbreku slavio sa 7:6 (7:2), a drugi set je dobio sa 6:3 Drugi igrač, koji je startovao u kvalifikacijama, Igor Bozoljac, lako je savlado španca Granolers Pujola Garsiju sa 2:0 (6:1 i 6:2). Još jedan igrač iz Srbije nastupa u kvalifikacijama(Lajović) i njemu će se sa druge strane mreže suprostaviti amerikanac Sandgren .

U glavnom žrebu, od srpskih igrača, jedino je Novak Đoković, a Janko Tipsarević je otkazao, dok Viktor Troicki izdržava suspenziju.