PLS: Radnički (N) - Kolubara 2:1

Radnički je pred svojom publikom ostvario drugu pobedu u sezoni nad Kolubarom iz Lazarevca rezultatom 2:1. Domaći su pred 3000 gledalaca i navijača dominirali i stalno napadali preko krila dok su gosti pokušavali iz kontri da ugroze gol Vaskovića. Iako je Kolubara iz tih kontri bila veoma opasna i imala dve dobre šanse miljenici ,,Meraklija" su prvi postigli gol u 38. minutu. Posle dobre akcije po levoj strani napadači Radničkog su odugovlačili sa šutem ali je na kraju lopta stigla do Milenkovića koji lepim udarcem postavlja konačan rezultat prvog poluvremena 1:0.

U drugom poluvremenu Kolubara je brzo htela da gola i došla je do njega u 50. minutu preko Grkajca koji se odlično snašao na asistenciju Ilića. Nakon toga su se igrači iz Lazarevca u potpunosti zatvorili i ostalih 40 minuta Real sa Nišave je napadao u želji da dodje do 3 boda. Za to vreme je bilo veoma napeto na zapadnoj tribini stadiona dok su najvatreniji navijači sa severnog dela glasno bodrili svoj tim. Mogao je domaći klub i ranije do gola medjutim propuštali su šansu za šansom i pogadjali prečke i stative.

Ipak u drugom minutu nadoknade posle gužve u šesnaestercu najbolje se snalazi prvi napadač Nišlija Mančić i postiže pogodak za zasluženu pobedu. Nakon gola nastala je velika erupcija oduševljenja pa je i 2500 gledalaca sa zapadne tribine počelo da skandira ime svog tima, pevanjem i time sto je ponovo napunila stadion do poslednjeg mogućeg mesta sjajna publika je pokazala da Niš stvarno zaslužuje Superligaša.