Kolubara
Tekstilac
OFK Beograd
Smederevski oklop nije izdržao baražnu paljbu "Grafosa"

Smederevska tvrđava pod vođstvom stratega Saše Mićovića ove sezone je nepremostiv bedem za mnoge ekipe. Jesenas je Grafičar u 11. kolu na ovom istom stadionu izgubio od Smedereva rezultatom 2:1, doduše krajem marta u Smederevu je usledio revanš istovetnim rezultatom u korist Beograđana. Današnji susret je bio prilika da ponovo gledamo lep fudbal, što su nam akteri i upriličili.

Početak nije nagoveštavao buran meč, igralo se opušteno i bez rizika. A, onda iznenada u 12. minutu dve sjajne prilike propušta domaća ekipa. Mekenzi je izveo udarac iz ugla, najviši u skoku je Spasojević, lopta se od prečke odbila do noge Vukičevića, ali je i on loptu poslao samo do gornje grede. Prečku gola gostiju tri minuta kasnije pogađa i Ajdar udarcem sa dvadesetak metara, dok se Lukić istakao odbranom u 17. minutu posle snažnog šuta Vasiljevića sa ivice šesnaesterca. Tako je petominutna baražna vatra Grafosa završena bez pogotka.

Reviju promašaja ljubičastih nastavio je Ajdar u 22. minutu, sve je lepo uradio osim završnog udarca kada sa 5 metara šutira pravo u golmana Smedereva. Grafičar u 25. minutu za sve propušteno biva kažnjen, kada Lokosa iz brze tranzicije dovodi "oklopnike" do vođstva. Pokazalo se po ko zna koji put nepisano fudbalsko pravilo da ekipa koja propusti svoje šanse za to biva kažnjena primljenim golom. Ovaj pogodak je delovao deprimirajuće na igrače domaće ekipe, to umalo da iskoristi Saša Jovanović u 31. minutu. Predriblao je dva protivnika i kada se našao udaljen 12-13 metara od gola šutirao je snažno, ali zamalo neprecizno. Grafosi se od šoka nisu oporavili što su gosti iskoristili i poluvreme lagano priveli kraju.

Prividnu terensku inicijativu u nastavku ima domaćin, ali odbrana gostiju je zatvorila sve prilaze svom golu. Tek u 69. minutu posle 14. kornera za njih, Grafičar preti, Vukičević šutira pored stative sa 6-7 metara. Minut kasnije idealnu poziciju ne koristi ni Stojanović i on sa iste udaljenosti šutira neprecizno.

Izjednačenje najzad stiže u 73. minutu, sedam minuta nakon ulaska Mladenović je postigao gol, tom prilikom se povredio pa je morao biti zamenjen. Igrao se 84. minut kada se i drugi rezervista domaćih, Babakar, mogao upisati u strelce, Lukić je bio siguran na gol crti. Ljubičasti su danas opasni iz prekida, posle još jednog kornera Jovanović je šutirao sa desetak metara, lopta i po četvrti put završava na prečki. Dobra igra domaćih stigla je na naplatu minut pre kraja regularnog dela, šut Ajdara sa 14 metara prošao je kroz ruke do tada dobrog golmana Smedereva i završio u mreži. Tako su mladići zvezdinog razvojnog tima na kraju preokrenuli rezultat i uzeli značajna tri boda.

Prvenstvo se nastavlja u sredu 1. maja, tim sa Senjaka putuje do Sremske Mitrovice gde će ih ugostiti Radnički, a Smederevo na svom terenu igra protiv Mačve. Obe utakmice se igraju sa  početkom od 16 časova.

GRAFIČAR - SMEDEREVO 2:1 (0:1)

STADION: Rajko Mitić jug veštačka trava. GLEDALACA: 250. GL.SUDIJA: Delibašić Marko. POM.SUDIJE: Lovre Ilija i Vladić Aleksandar. STRELCI: Mladenović 73. i Ajdar 89.min (Grafičar), Lokosa 25.min (Smederevo). ŽUTI KARTONI: Ajdar (Grafičar), Dimitrijević, Marković i Ćorković (Smederevo).

GRAFIČAR: Guteša, Popović (Matić), Spasojević (Markišić), Vasiljević, Stojanović, Đurić, Jovanović, Vukičević, Mekenzi (Babakar), Ajdar, Maksimović (Mladenović) (Petrović).

SMEDEREVO: Lukić, Ćorković, Kostić, Petronijević, Stojković (Jevremović), Dimitrijević, Marković (N.Jovanović), Panić, Zuvić (Janković), Lokosa (Obradović), S.Jovanović (Marković).

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Mozzart Bet Prva liga Srbije - Play Off RFK Grafičar Smederevo 1924