Novi Pazar
Mladenovac
Nišlije uzvratile udarac

Nišlije uzvratile udarac - kapiten Ribnice Ivan Todorović u akciji

Kraljevački „musketari“ i Nišlije susreli su drugi put u Kraljevu u zvaničnim utakmicama ove sezone. Za razliku od Kup susreta, prvenstveni dvoboj je odigran u novoj sportskoj dvorani i bio je mnogo neizvesniji i uzbudljiviji. Iako je Ribnica u prvom setu imala vođstvo 14-9, na servise Nejića, kasnije i Matića, gosti su preokrenuli tok ovog dela igre i na kraju poveli u meču. Ribnica je odgovor imala u drugom setu u kome je prosto počistila goste sa parketa. Kada se činilo da su „muskateri“ uhvatili pravi ritam usledilo je otrežnjenje.

Četa Dragana Svetozarevića zaigrala je mnogo bolje, Nejić i Matić su bili kreatori sjajnih servisa i napada gostiju koji ponovo dolaze do vođstva u meču. Ribnica je dala sve od sebe da utakmicu uvede u taj brek. Izjednačen četvrti set u kome su se ekipe smenjivale u vođstvu na kraju je pripao domaćinu, iskusnijem sastavu. I odluka je pala u petom setu u kome je Niš poveo 4-0. To kao da je odredilo dalji tok ovog seta. Ribnica je uspela da se rezultatski vrati u igru, smanjila je na 6-5, ali Nišlije su već imale odgovor. Paskval Ozokej je blokom doneo sedam meč lopti svom timu,a prvu je upravu isti igrač iskoristio dobrim napadom u kontri za konačnih 3-2 za Nišlije.

RIBNICA – NIŠ 2 – 3 (22-25, 25-14, 16-25, 25-22, 7-15)

Nova sportska dvorana u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudije: D. Savić (Beograd) i B. Rolj (Inđija)

RIBNICA: Milovanović 5, Stefanović, Todorović 14, Zubljić (libero 2), Kostić 10, Stančić, Aleksić 5, Gajović 3, Miljković (libero 1), Čolović, Bojović 17, Živanović 3 Trener: M. Živanović

NIŠ: Đorđević (libero 1), Đokić 6, Milovanović, Kostadinović, Ozokoje 6, Antić 1, Vulović 6, Matić 16, Nejić 15, Šarović, Raoš (libero 2), Unković 5, Kitanović, Stojković Trener: D. Svetozarević