OFK Lugomir
Mladi borac
Vinogradar pobedom nad Kušiljevom pobegao iz opasne zone

Detalj sa meča - foto: Miroslav Đorđević

Utakmica je počela inijacitivom domaće ekipe u 2. minutu Maksić je pokušao iz slobodnog udarca da iznenadi golmana gostiju ali veoma dobri Jug Martin loptu izbacuje u korner. Ponovo se Maksić našao u prilici ali ne koristi grešku Radenkovića. Domaćin je poveo preko Lisinca koji je odbijenu loptu prosledio do Vukojevića koji iz prve šutira i loptu šalje u mrežu za 1:0. Pet minuta pre kraja poluvremena Lisinac glavom loptu špušta za Maksića a on je šalje sa 7-8 metara preko gola.

U drugom poluvremenu domaćin povećava prednost u 52. minutu Milovanović izvodi aut lopta nekako stiže do Lisinca koji koristi svoju brzinu vraća loptu na penal odakle je Maksić preciznim šutom šalje iza leđa golmana gostiju. Gosti su pripretili minut kasnije iz gužve šut gostiju Radulac izbacuje u korner. Gol za sigurnu pobedu Vinogradara postigao je rezervista Aleksandar Petković koji je pre postignitog gola zamenio Vukojevića. Imali su i gosti pet minuta pre kraja regularnog dela šansu kada ne koriste nespretnu inervenciju domaće odbrane, ali ponovo golman Radulac inerveniše i loptu šalje u korner.

Trener Srba Stanković je danas izveo najjači sastav, a pre utakmice rekao je da očekuje da mladi Vukojević danas reši utakmicu što je ovaj uzvratio golom u prvom poluvremenu. Ovom pobedom domaćin je u velikoj meri uvećao šanse za opstanak, dok su gosti i dalje u zoni isapadanja.

VINOGRADAR - KUŠILJEVO 3:0 (1:0)

Zleginje-Stadion Vinogradara. Gledalaca: 100. Sudija: Milenko Dimitrijević (Trstenik) 7. Strelci: Vukojević u 17. minutu, Maksić u 52. minutu i A.Petković u 79. minutu. Žuti kartoni: Milovanović (Vinogradar), Simić, Đurđević (Kušiljevo). Igrač utakmice: Vukojević.

VINOGRADAR: Radulac 7, Marković 7,5, Gašić 7,5, D.Nikolić 7 (Radojković-), Maksić 7 (Knežević-), Voj.Lisinac 7,5, Zdravković 7, Pavlović 7, Vukojević 7,5 (A.Petković7), Savić 7, Milovanović 7.
​KUŠILJEVO: Jug 7, Simić 6, Radenković 6,5, Dobrota 6 (Đurđević -), R.Marković 6 (Čirić-), M.Stojanović 7, Milić 6,5 (A.Marković-) Živaljević 6,5 (A.Stojanović-), Kostić 6,5, Perović 6,5, Gojković 7.