Pendo dvostruki stralac protiv Juhora

Mirko Pendo - foto: Žarko Arsić

Vinogradar je dočekao Juhor iz Glavinca. Domaćin je od samog starta krenuo silovito. Pavlović je u 10. minutu odlično proÅ”ao po levoj strani proigrao Dejana Nikolića koji Å”utira pored gola. U 36. minutu domaćin je poveo,Ā gosti su izveli korner ali su prekombinovali a Pendo krade loptu jednom igraču gostiju na svojoj polovini i dijagonalno prelaz na polovinu gostiju i postiže gol za 1:0. Isti igrač u 45. minutu maestralno izvodi slobodan udarac i pogađa levi ugao gola golmana Bogdanovića za 2:0.

Gosti su prvi put pripretili u 51. minutu ali bez gola. Maksić je u 70. minutu izaÅ”ao sam ispred gola gostiju Å”utira ali pravo u golmana Bogdanovića. Samo dva minuta kasnije Nikolić je Å”utirao pored gola. Milovanović u 75. minutu ne koristi veoma dobru Å”ansu da se upiÅ”e u strelce. U 80. minutu bilo je 3:0 Maksić prihvata loptu prolazi po levoj strani paralelno sa gol linijom proigrava Dejana Nikolića koji postiže gol. Na 4:0 u 84. minutu povisio je Maksić, a isti igrač u 87. minutu ne koristi dodavanje Ivana Nikolića.

VINOGRADAR - JUHOR 4:0 (2:0)

Zleginje- Stadion Vinogradara. Gledalaca: 100. Sudija Vojin Janjić (KruÅ”evac) 7,5. Strelci: Pendo u 36, 45, D.Nikolić u 80. Maksić u 84. minutu. Žuti kartoni: Mitić, D.Nikolić, Pavlović, Zdravković, Savić (Vinogradar) i Petrović (Juhor). Igrač utakmice: Pendo.

VINOGRADAR: Radulac-, Mitić 7 (Miladinović-), D.Petković 6,5 (Maksić 7), GaÅ”ić 7,5, Radović7, D.Nikolić 7, Knežević 6,5 (I.Nikolić-), Zdravković 6,5, Pendo 8 (A.Petković -), Pavlović 6 (Milovanović-), Savić 7.

JUHOR (G): Bogranović 5,5, Petrović 6 (N.Lukić-), VlaÅ”ković 6, Vasić 6, Ristić 6,5, Đ.Lukić 6 (Mil.Milojević -), Vlajković 6 (Konovalov-), Petković 6, Pavlović 5,5 (Nikolić -), Grubanović 5,5 (Miladinović -), Mar.Milojević 7.