42'
Dušan Kovačević
42'
Prvo poluvreme
Pobedom u Čitluku OFK Kopaonik 1931 započeo slavlje za osvojeno prvo mesto i plasman u zonu

Ekipa  OFK Kopaonika - foto: OFK Kopaonik 1931

Samo na korak od novog uspeha je OFK Kopaonik1931 iz Brusa još jednom pobedom na gostovanju u Čitluku potvrdio da je zasluženo prvi. Utakmicu je bolje otvorio domaći tim sa dve ozbiljne šanse u 9. minutu kada Nešić iz blizine loptu šalje pored gola, a zatim i Nenezić u 20. minutu čiji šut brani golman Nikolić. U 25. minutu Nenezić je bio u prilici po drugi put da savlada Nikolića kada Čaloveić loše vraća loptu do Nikolića ali je ne koristi tačnije golman gostiju hvata loptu u poslednjem trenutku. Gosi kažnjavaju promašaje domaćina u 34. minutu Burgić je sve lepo odradio šalje loptu do Marjana Nikolića koji akciju završava golom za prednost gostiju iz Brusa. Morali su gosti da izvrše prinudnu izmenu u 41. minutu jer je zbog povrede van igre morao Kovačević. Do kraja poluvremena Vilimonović preciznim i jakim šutom postiže prelep gol i povećava prednost gostiju.

U drugom poluvremenu u 48. minutu Planiničić odlično sklanja loptu u šesnestercu a igrača domaće ekipe ga ruši unutar kaznenog prostora, glavni sudija Viktor Petrović bez razmišljanja pokazuje na belu tačku sa koje je kao i uvek siguran Vukojević. U 53. minutu Nikolić se po drugi put upisuje u strelce a četvrti za svoju ekipu. Domaćin je delimično ublažio poraz golom Nenezića u 58. minutu a konačan rezultat postavio je Vukojević takođe drugim golom u 75. minutu na odlično dodavanje Danilovića.

S’obzirom da je utakmica između Sloge iz Ćićevca i Jastrebca iz velikog Šiljegovca još uvek trajala zbog toga što je prekinuta zbog nevremena kad se utakmica u Čitluku završila brusjani su sa nestrpljenjem isčekivali kraj te utakmice koja se završila nerešeno 0:0 i onda je usledilo slavlje. Veliko slavlje tek sledi po završetku dva preostala kola kada će i definitino OFK Kopaonik 1931 moći da proslavi titile i ulazak u Zonu "Zapad".

ČITLUK - OFK KOPAONIK1931 1:5 (0:2)

Čitluk-Teren Kisela Voda. Gledalaca: 50. Sudija: Viktor Petrović 6. Strelci: Nenezić u 58. minuti za Čitluk, Marjan Nikolić u 34. i 53, Vukojević u 48. iz penala i 75, Vilimonović u 45+1 za OFK Kopaonik 1931. Žuti kartoni: Nasković (Čitluk). Igrač utakmice Marjan Nikolić.

ČITLUK: Terzić 7, Vasić 6,5, Janković 6,5 (L.Kostić-), Zogović 7 (Ma.Lukić 6,5), Vuličević 6, Nešić 6, Todorović 6, Miljković 6, Ma.Kostić 5,5 Nasković 7, Nenezić 7.
OFK KOPAONIK 1931: I.Nikolić 7, U.Knežević 7, Mehmedi 7,5, Danilović 7, Planiničić 6,5 (Milisavljević 6,5), Villimonović 7,5 (Jovanović 6,5), Čaloveić 6,5 (N.Knežević 6,5), Vukojević 7, Kovačević 6,5 (Živanović 6,5), Burgić 7,5,(Zdravković 6,5), Mar.Nikolić 7,5.