Čitluk
0 0 pre 6 meseci
1 komentara
Bojan991
Gost dobar, imao par izglednih šansi, imaju za čime da žale. Domaćin posle prekida postiže gol, pred kraj golman gostiju brani dobar šut glavom..
pre 6 meseci 0 · 0

Simić džoker domaće ekipe

Aleksandar Simić - foto: privatna arhiva

U derbiju 11. kola FUD je dočekao ekipu Rubina iz Donjeg Stupnja. U 3. minutu prve čarke na terenu kada Milojičić laktom udara Ranka Jovanovića a sudija umesto da odmah pokaže žuti karton Milojićiću dozvoljava međusobne čarke između igrača i na kraju pokazuje žute kartone Milojićiću i Stefanu Obradoviću. Igrao se 22. minut odlično Nenad Nikolić prebacuje loptu Čoloveiću koji pronalazi Deljanina a ovaj šutira snažno ali njegov šut je izblokiran. I gosti su imali odličnu šansu kada Čaloveić u poslednjem trenutku izbacuje loptu sa gol linije.

U drugom poluvremenu gosti su bili bliži golu u 54. minutu golman FUD-a Jovanović izlazi kao pobednik Pršić izlazi sam ispred gola šutira a Jovanović brani njegov šut. Gosti su došli do prednosti u 65. minutu Lapčević proigrava Pršića koji postiže gol za 0:1. Imali su gosti i priliku da reše utakmicu u svoju korist ali veoma dobar šut Pršića golman Jovanović je odbranio, pa minut kasnije kontra gostiju Lapčević odigrava za Šošića koji uklizava i ne uspeva da loptu smesti u mrežu. Nisu uspeli gosti da iskoriste stopostotnu šansu Pršić prolazi po desnoj strani a Lapčević ne uspeva da loptu smesti u prazan gol a zatim šut Šošića u zadnjem trenutuku igrač domaćina uspeva da izbaci sa gol linije. Kao što to obično biva domaćin kažnjava promašaje gostiju u 78. minutu Nikolić izvodi slobodan udarac a rezervista Simić se najbolje snalazi u šesnestercu i donosi izjednjačenja 1:1. Od 86. minuta obe ekipe su igrale sa po igračem manje jer su direkne crvene kartone dobili Pavlović i Lapčević. I domaćin je imao šanse pred kraj utakmice da dođe do sva tri boda kada Nikolić nije proigrao samog Lukovića na drugoj strani kao i Stefana Obradovića kada šutira glavom a golman Filipović brani njegov šut. Na kraju domaćin je daleko zadovoljniji osvojenim bodom.

FUD – RUBIN (DS) 1:1 (0:0)

Brus-Gradski stadion. Gledalaca: 400. Sudija: Dejan Milićević (Kruševac) 6,5. Strelci: Pršić u 65. minutu za Rubin, Simić u 78. minutu za FUD. Žuti kartoni: Nikolić, Obradović (FUD), Milojičić, A.Nikolić, M.Nikolić (Rubin). Crveni Kartoni: Pavlović (FUD), Lapčević (Rubin). Igrač utakmice: Simić.

FUD: N.Jovanović 7, Čaloveić 6,5, Rakićević 6,5, N.Nikolić 6, Pavlović 7, Karadžić 6 (Vuković-), Čukuranović 7, S.Obradović 7, R.Obradović 6,5 (L.Jovanović-), Deljanin 6 (Simić 7), Luković 6.

RURUBIN: N.Filipović 7, Stevanović 6,5, Milojičić 6 (Šošić 7), Azdejković 6,5, S.Filipović 6,5 (Miljković 6,5), Pršić 7, Lapčević 7,  M.Jovanović 6,5, A.Nikolić 7 (Petrović-), Ugrinić 7, M.Nikolić 7.