Goč
Bane 1931
Đokovićev projektil za TV špice

Slogin "motorino" Njegoš Drecun u akciji Foto: G. Šljivić

Brzo se Sloga podigla posle neočekivanog poraza u Vrnjcima pre sedam dana. Maksimalno motivisani i fokusirani bili su puleni Aleksandra Trišovića i potpuno nadigrali i deklasirali tim Gruže koji može biti srećan što nije doživeo rezultatsku blamažu. „Beli“ su poveli golom najboljeg strelca lige Dragoljuba Anđelkovića u 4. minutu, a zasluge za ovaj gol pripadaju i mladom Ćiroviću. Anđelković je posle toga postigao još jedan gol koji je poništen i imao još tri prilike iz kojih je bilo teže promašiti nego pogoditi, ali rezultat se nije menjao. U 20. minutu Bogdanović je lepo ispratio akciju po levoj strani i spakovao loptu u mrežu nemoćnog N. Jošovića. Kako centarfor Sloge nije uspevao da postigne gol iz više nego izglednih prilika u naopad je krenuo kapiten i poslednji čovek odbrane „belih“ Aleksandar Gojkiović i u 44. minutu lepo ispratio akciju svog tima za vođstvo od 3-0 i rezultat kojim se otišlo na veoiki odmor.

U nastavku, Sloga je podmladila tim, ali se igra nije menjala. Ređale su se šanse Anđelkovića, Bogdanovića, Jovanovića i Đokovića. I kada se činilo da je to sve u ovom susretu, usledio je potez za tv špice, gol sa skoro 30 metara, iz slobodnog udarca Aleksndra Đokovića pravo u rogalj gola gostiju. Još se aplauzi napadaču „belih“ nisu stišali,a usledipo je napad Milovanovića i idealan centrašut koji je robusni Anšđelkiović glavom pretvorio u pogodak, njegov drugi na pvoj utakmici i 12. u sezoni za konačnih 5-0 za Slogu koja ponovo ima zavidnu rezultatsku prednost u odnosu na pratioce.

Dobra Posao u odbrani - Aleksa Babić i Dragan Stanojević u duelu Foto: G. Šljivić

SLOGA (KV) - GRUŽA 5-0 (3-0)

Gradski stadion u Kraljevu Gledalaca: 200 Sudija: Nikola Maksimović (Užice) 7,5 Strelci: Anđelković u 4. i 90., Bogdanović u 20., Gojković u 44. i Đoković u 87. minutu Žuti kartoni: Drecun (Sloga), Simić (Gruža). Igrač utakmice: Aleksandar Đoković (Sloga) 8.

SLOGA: Đorđević -, Milovanović 7,5, Babić 7,5, Đoković 8, Drecun 7,5, Jovanović 7,5 (Ugrenović 7), Gojković 7,5 (Eldić 7,5), Despotović 7,5, Ćirović 7,5 (Aćimović 7), Bogdanović 7,5, Anđelković 7,5.

GRUŽA: N. Jošović 6, Simić 6, Janićijević – (Milovanović 6), Dugalić 6, Šarac 6,5, Marić 6,5 (Pejković -), A. Branković 6,5, Aleksić 6, M. Branković 6, Stanojević 6 (Marković -), Terzić 6 (F. Jošović 6).

U drugom poluvremenu sa kapitenskom trakom - Marko Despotović sa loptom Foto: G. Šljivić