Gradištanci se obrukali na oproštaju od navijača
03.06.2024 V. Jankov

Igrači Vojvodine iz Bačkog Gradišta i trener Dušan Medić - foto: V. Jankov

Fudbaleri Vojvodine su priredili katastrofalan oproštaj od navijača u svom Bačkom Gradištu. Istina, u prvom poluvremenu su imali inicijativu, ali bez izglednijih prilika za gol. U nastavku je pukla „petarda“, ali ne, kako su najavljivali, u mreži gostiju iz Karađorđeva, nego je golman domaćina Šovljanski pet puta vadio loptu iz svoje mreže, pa su zvižducima ispraćeni sa terena.

Kako je počeo nastavak, posle udarca iz ugla, pred golom Vojvodine najbolje se snašao kapiten Kolundžija i glavom poslao loptu u mrežu. U 50. minutu je golman Šovljanski istrčao van kaznenog prostora u želji da izbaci dubinsku lopu, ali je napucao Kilibardu kome nije bilo teško da odbijenu loptu ugura u gol. Sedam minuta kasnije penal za goste, a Božović je bio siguran egzekutor najstrože kazne. Nisu se gosti iz Karađorđeva tu zaustavili. Domaći fudbaleri su krenuli angažovanije prema njihovom golu, a rival je iz brzih kontri postigao nova dva gola za konačnih 0:5.

A želja Gradištanaca bila je da osvoje sva tri boda i preteknu na tabeli goste i Karađorđeva. Umesto stepenicu gore na tabeli, spustili su se korak niže i sezonu završili na 11. mestu vojvođanskog „severa“. Krajnji cilj su ispunili opstankom, ali su pred start sezone najavljivali borbu za petu poziciju. Umesto pete pozicije, dobili su na oproštaju pet golova i pognutih glavana pustili teren.

Vojvodina – Solunac   0:5 (0:0)

Bačko Gradište: Igralište u SC „Đorđe Tapavica Džoja“. Gledalaca: 200. Sudija: Boris Vukanović (Subotica). Strelci: Kolundžija u 47, Kilibarda u 50, Božović u 57. (11 m), D. Slijepčević u 63. i Kosovac u 68. minutu za Solunac. Žuti kartoni: Brkić (Vojvodina), Bogićević (Solunac).

Vojvodina: Šovljanski 5, Ilić 6, Božićić 5 (od 69. Ćirić -), Radosavljević 5, Brkić 5 ( od 69. Kiš -), Đekić 5,5, Dabižljević 5,5, Korać 5 (od 75. Kopre -), Jović 5 (od 75. V. Novaković -), Erdeljan 5 (od 33. Lojović 5), Janković 5,5.

Solunac: U. Slijepčević -, Kangrga 7, Kolundžija 7,5, Marjanović 7, Budinčević 7, Bogićević 7. Kosovac 7,5, D. Slijepčević 7,5, Kustudić 7, Kilibarda 7,5, Božović 7,5 (od 76. Užvar -).