Ibar
Rudar
Mrsaćani bolji u derbiju

Detalj ssa meča - foto: G.Simović

Odličan meč drugog i petog na tabeli. Lep teren, puno gledaoca, fer i korektna igra, tri gola i još dosta prilika na obe strane. Morava je povela u 24. minutu golom Jablanovića. Imala je Morava više loptu u nogama, opsedala gol gostiju ali jalovo. Šanse su propustili Pavlović, Mijailović Jablanović i Nenadović iz slobodnjaka ali rezultat se nije menjao. Kod gostiju šansu su propustili Tenjović (Jerotijević odlično intervenisao) i Gočanin (zamalo neprecizan). U tom periodu gosti su tražili penal.

U drugom delu totalna nadmoć domaćina. Prečka Jablanovića, iz istog napada šut L.Pavlovića ali odlična intervencija Bugarinovića koji na volšeban način sprečava pogodak, pa stativa Z.Pavlovića nakon udarca glavom, šut Radibratovića i konačno pogodak L.Pavlovića u 61. minutu sa nekih 15-16 metara iz prve nakon odbitka. Nakon toga velika šansa gostiju iz domena jedan na jedan. N.Pavlović nije uspeo da savlada odličnog Jerotijevića.

Odlično izveden slobodnjak M.Stepanovića zamalo pored gola. Nedugo zatim sledi kazna i još jedan pogodak Lazara Pavlovića u 80. minutu koji otklanja sve dileme oko pobednika meča. I domaćin je tražio penal ali se i ovaj put nije čula pištaljka sudije Strahinjića, koji je utisak je dobro vodio ovaj duel. Na kraju izdvajamo i dobar prodor Mirosavića kao i solidan pokušaj Miloševića.

Ovom pobedom nad dojučerašnjim liderom Morava se probila na drugo mesto na tabeli, nastavila niz nepobedivosti u drugom delu i još jednom potvrdila zašto ima ubedljivo najbolju odbranu u ligi.

Morava - Borac (Vraneši) 3-0

Strelci: S.Jablanović 24, i L.Pavlović 61. i 80. minut.

MORAVA: V.Jerotijević, Ž.Kosovac, N.Nenadović, D.Rovinac (I.Čolović), Z.Pavlović, D.Lazarević (N.Arsenijević), S.Radibratović, S.Baltić, S.Jablanović (N.Mijović), L.Pavlović (M.Mirosavić), N.Mijailović (S.Milošević).
BORAC: N.Bugarinović, A.Seizović (A.Lazović), D.Popović, J.Stojanović (Đ.Prodanović), N.Pavlović, M.Stepanović (D.Šerović), N.Tenjović, N.Gočanin, M.Radivojević (A.Baković), T.Marković, S.Čkrebo.

Niže lige Niže lige Raška okružna liga Morava (M) Borac (V)