Crvena zvezda
VoÅ”ina pobeda za Evropu i Filipa MalbaÅ”ića!
22.04.2023 fkvojvodina.rs

Detalj sa meča - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Novog Pazara rezultatom 4:0 u 31. kolu Mocart Bet Super lige Srbije. Strelci za Vojvodinu bili su UroÅ” Nikolić u 17, Jovan MiloÅ”ević u 24. minutu, Nikola Čumić u 61. i Radomir Milosavljević u 80. minutu. Sva tri pogotka, igrači ā€žstare dameā€œ posvetili su svom saigraču Filipu MalbaÅ”iću, kome je nedavno preminula majka.

Ā

VoÅ”a je prvu Å”ansu imala u sedmom minut, Čumić je pronaÅ”ao Zukića, koji nije najbolje zahvatio loptu iz izgledne pozicije pa je Slavković lako intervenisao.

U 17. minutu, Vojvodina je povela golom UroÅ”a Nikolića iz penala. Prethodno je Baraj pobegao odbrani Novog Pazara, a oborio ga je golman Slavković. U 24. minutu MiloÅ”ević je izveo pravu bravuru, primio je loptu na levom boku, prevario čuvara i potom sa desetak metara pogodio prvi ugao za 2:0. Samo četiri minuta kasnije, domaći su imali dve nove i lepe Å”anse da dođu do trećeg gola. Prvo je Čumić proigrao MiloÅ”evića čiji je udarac u situaciji jedan na jedan zaustavio Slavković, a potom je Baraj pogodio spoljni deo mreže.

U 38. minutu Nikolić je iz slobodnog udarca iskosa sa desne strane gađao u prvi ugao, ali je ponovo na pravom mestu bio golman Slavković. VoÅ”a je nastavila da dominira i u nastavku, u 48. minutu posle lepe akcije, Baraj je sa ivice Å”esnaesterca Å”utirao pored stative.

Usledio je neÅ”to mirniji period igre, ali je VoÅ”a i dalje držala kontrolu na sredini terena i onda je u 61. minutu doÅ”la do trećeg gola. Čumić je presekao povratni pas ka golmanu, i potom maestralno bocnuo loptu preko Slavkovića za 3:0. Novi Pazar je u 66. minutu pripretio preko Mijića, čiji je udarac sa distance zaustavio Carević, a u 75. gosti su ostali sa igračem manje poÅ”to je zbog drugog žutog kartona isključen Kurdić.

Brojačnu prednost VoÅ”a je iskoristila već u 80. minutu, posle brzog napada, Simić je nesebično proigrao Milosavljevića kome nije bilo teÅ”ko da pogodi praznu mrežu za 4:0. Do kraja utakmice Čumić je imao joÅ” jednu veliku Å”ansu, ukrao je loptu golmanu Slavkoviću i sa tridesetak metara gađao prazan gol, ali je pogodio spoljni deo mreže.

U narednom kolu, Vojvodina gostuje Radničkom 1923, u sredu u 16 časova.

Ekipe su nastupile u sledećim sastavima:

Vojvodina: Carević, Jeličić, Vitas, Ljubisavljević, Lazarević (od 83. Antonijević), Topić, Zukić (od 83. Miletić), Baraj (od 64. Simić), U. Nikolić (od 74. Milosavljević), Čumić,Ā  MiloÅ”ević (od 64. N. Nikolić).

Novi Pazar: Slavković, PeÅ”ukić, Rubedžić, Kiković, Kurdić, Nikčević (od 74. Filipović), Joksimović, Momčilović, Mijić, Bogdanovski, Majdevac (od 78. Jović).

Izvor:Ā fkvojvodina.rs

Superliga Srbije Superliga Srbije Mozzart Bet SLS - Play Off Vojvodina Novi Pazar