Jezero 2017
Ribnik
U Dublju domaći Kamenorezac 76 pobedio Omladinac iz Ugljareva

Detalj sa utakmice u Dublju - foto: D.Ivanović

U drugom prvenstvenom kolu Druge rasinske okružne lige u Dublju su se sastali stari rivali i prijatelji domaći Kamenorezac 76 i Omladinac Ugljareva. Obe ekipe nastupile su bez šestorice standardnih igrača, pa se to mnogo osetilo u igri, koja je bila fer i korektna od početka do kraja.

Kamenorezac 76 je posle poraza u Velikoj Drenovi u proteklom kolu, sada ostvario pobedu 3:1 pogodke su postigli Nenad Stanojević 1:0 u 11. minutu utakmice i sa ovim rezultatom su igrači otišli na odmor, posle čega je nastavljena ista otvorena igra, bilo je zrelih prilika ali nisu realizovane.

Ipak u 57. minutu pogodak za domaće strelac Đorđije Andrijašević koji se nije istakao jer nisu igrali Nikola Pecić i Darko Blagojević sa kojima je igra bolja i kvalitetnija. Treći pogodak postigao je Nemanja Erić u 69. minutu. Gostujući igrač Stefan Jovanović ublažio je poraz svoga tima u 72. minutu. Odbrana dubljana na čelu sa golmanom Vladimirom Petrovićem dobro je funkcionisala, isticali su se Dragan Župac, Nemanja Erić, Vlada Janković i Andrija Petrašinović.

Treba pohvaliti i suđenje jedinog arbitra na terenu Dušana Lapčevića, koji je sam morao da prati situaciju na celom terenu. Dužnost delegata obavio je profesionalno iskusni Slobodan Obradović. U narednom kolu ekipa Kamenorezca 76 gostuje u Toljevcu kod ekipe Mladosti.