Studentski grad
Jedinstvo
Budućnost
"Puk'o" fudbal na Carevoj ćupriji

Mrtvu trku za šampionsku titulu sa OFK Beogradom Zemunci su nastavili utakmicom protiv BASK TEK-a na stadionu kraj Careve ćuprije. Vidljiv je nedostatak energije kod gostiju posle prošlonedeljnog poraza od "romantičara", jedino su Nikola Ristovski u dva navrata i Ademi u prvih pola sata pokušavali šutevima sa distance, čuvar mreže domaćih bio je siguran u sva tri navrata.

Najbolju priliku za Zemun u prvom poluvremenu ne koristi Nikola Ristovski u 37. minutu kada sa ivice kaznenog prostora, neometan, šutira kraj samog gola. Na odmor se ipak nije otišlo bez golova, u drugom minutu nadoknade posle igranja Đalovića rukom u svom šesnaestercu dosuđen je penal za BASK. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Jovanović.

Trener domaćih iz neobjašnjivih razloga na početku drugog poluvremena vrši 5 izmena, igra BASK-a se samim tim raspala. Zemun stvara šanse, ali ih ne koristi, prvo Lazović iz slobodnjaka sa 22 metra u 47. minutu pogađa prečku, a dva minuta kasnije kazneni udarac koji je izveo Kiso bravuroznom paradom zaustavio je Knežević.

Do izjednačenja gosti stižu u 62. minutu golom Nikole Ristovskog, da bi minut kasnije rezultat totalno preokrenuo Lazović. Posle toga meč je nastavljen u prijateljskom duhu, bez ritma i sa puno grešaka u pas igri.

Domaći su u 85. minutu nenadano izjednačili na 2:2, Andrić je iz slobodnog udarca sa 25 metara pogodio samo ćoše. Nije prošlo ni 60 sekundi, a stvari su došle na svoje, Svetličić je doneo pobedu Zemunu šutem sa 7-8 metara udaljenosti.

Ova dva tima će u sredu od 17 sati na stadionu Voždovca odigrati finale Kupa FSS na teritoriji FSB, a za vikend, u pretposlednjem 29. kolu, BASK TEK gostuje u Surčinu, dok Zemun dočekuje tim Sinđelića.

BASK TEK - ZEMUN 2:3 (1:0)

STADION: FK BASK. GLEDALACA: 200. GL.SUDIJA: Marković Filip. POM.SUDIJE: Bratić Nemanja i Hajduk-Veljković Miloš. STRELCI: Jovanović 45+2. (k.u.) i Andrić 85.min (BASK), N.Ristovski 62, Lazović 63. i Svetličić 86.min (Zemun). ŽUTI KARTONI: Andić, Karišik i Pavlović (BASK), Đalović, Ademi i Vukčević (Zemun).

BASK TEK: Knežević, Bjelanović (Šalipur), Karišik, Jovanović (Radovanović), Andić (Andrić), Pavlović (Novitović), Petrović, Gavrilović, Rašković, Stojanović, Avramović (Bibić).

ZEMUN: Jevrić, Vukić, Božić, Đalović, N.Ristovski (Pantazis), Mikan (Vukčević), Kiso, Lazović (Stojanović), L.Ristovski (Dakić), Mitrović, Ademi (Svetličić).