Marko Luković 31
46'
46'
Timok pobedio Bačku i dao nadu zaječarcima za eventualni opstanak u Prvoj ligi Srbije

Timok 1919 je na Gradskom stadionu pod Kraljevicom pobedio OFK Bačku rezultatom 3:0 i ljubiteljima fudbala u Zaječaru dao nadu za eventualni opstanak u Prvoj ligi Srbije. Do kraja Play Out-a ima još tri kola a Timok naredne dve gostuje, direktnom konkurentu za opstanak ekipi Zlatibora i Radu na Banjici dok će u poslednjem kolu biti domaćin Kabelu koji je već siguran putnik u Srpsku ligu. Biće teško ali Šef Stručnog štaba zaječaraca Srđan Stojčevski kaže da nema predaje sve dok ima i teoretske šanse za ispunjenje cilja koje je zacrtano njegovim dolaskom na Kraljevicu.

Pre početka susreta svi prisutni na stadionu minutom ćutanja odali su poslednju poštu Filipu Fići Milojkoviću, legendarnom
fudbaleru i treneru Timoka, koji je preminuo u 92-oj godini i koji je „bele labudove“ sa Timoka bodrio do poslednjeg dana, a u subotu u prisustvu svojih najbližih, bivših i sadašnjih fudbalera ovog trofejnog kluba, kao i fudbalskih poslenika, sahranjen na starom
zaječarskom groblju.

Timok je u svim segmentima nadigrao Bačku a već od starta je zapretio preko oporavljenog Pavla Radunovića koji je u 25. minutu pogodio mrežu golmana Nemanje Toromana ali je pomoćni sudija podigao zastavicu i signalizirao ofsajd. Tri minuta kasnije raspoloženi Andrej Đukić je odlično izveo korner sa leve strane a udarac glavom Ivana Davidovića je zaustavljen na samoj gol liniji. U 34. minutu ponovo Andrej Đukić centrira u srce šesnaesterca a Pavle Radunović uz pomoć igrača OFK Bačke Vukašina Jelića postiže pogodak za vođstvo Timoka i veliko oduševljenje zaječarske publike.

U drugom poluvremenu zaječarci nastavljaju sa ofanzivnom igrom i u 60. minutu nakon kombinacije Đukića i Radunovića rezervista Igor Pantić šutira preko gola. Detalj iz 78. minuta mogao je drastično da promeni tok meča i unese pometnju u redove zaječaraca. Nakon nesmotrenog prekršaja kapitena Ivana Božovića, na 25 metara sa desne strane, slobodan udarac je izveo Tomislav Todorović a Vukašin Bogdanović je iz peterca glavom šutirao ali je golman Nikola Petrović fenomenalno odreagovao i spasio siguran pogodak.
Od 83. minuta na scenu stupa Stefan Trimanović kome je ovo možda i najbolja partija od kada je u dresu Timoka. Nikola Tričković je odlično probio po levoj stra i krajnjim naporom dodao povratnu lopu do Stefana Trimanović koji iz prve šutira i pogađa za 2:0. Dva minuta kasnije Stefan Trimanović vara svog čuvara Matiju Košanina i izlazi sam ispred gola gostiju ali njegov udarac golman Toroman brani a na odbijenu loptu natrčava Lazar Nikolić kome nije bilo teško da pogodi prazan gol za konačnih 3:0.

TIMOK 1919 - OFK BAČKA 3:0 (1:0)

ZAJEČAR: Gradski stadion pod Kraljevicom. Gledalaca: 400. Sudija Ivan Stamenković (Beograd), pomoćnici Goran Bogićević (Beograd) i Ivan Cvetković (Beograd). Strelci: Pavle Radunović u 34., Stefan Trimanović u 83. i Lazar Nikolić u 85. minutu (Timok 1919). Žuti kartoni: Damir Anđelović, Stefan Trimanović, Ivan Božović (Timok 1919) i Nemanja Vukmanović (OFK Bačka).

TIMOK 1919: N. Petrović, Simonović, Đukić (Trimanović), Tričković (Toure), Anđelović (Pantić), Božović, Žerjal, Davidović, S. Petrović, Kingsley (L. Nikolić), Radunović (U. Nikolić).
OFK BAČKA: Toroman, Mažić, Milenković (Bogdanović), Košanin, Todorović, Karišić, (Levićanin), Šarac, Ninković (Stanisavljević), Mandić (Vještica), Jelić, Luković (Vukmanović).

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Prva liga Srbije - Play Out Timok 1919 OFK Bačka