FON tek u nastavku slomio otpor Zemuna

Duel dva tima koja zauzimaju dijametralno suprotna mesta na tabeli od samog starta je obilovao uzbuđenjima. Prvo je ĐuriÅ”ić u 2. minutu izaÅ”ao sam pred golmana FON-a, ali je ovaj raÅ”irio ruke poput hobotnice i odbranio mu Å”ut, a zatim u roku od 60 sekundi, prvo PeÅ”ić, a potom i Pavlović pogađaju stativu gola domaćih.Ā Na opÅ”te iznenađenje malobrojne publike prvi u vođstvo stižu Zemunci u 7. minutu. Posle brzog kontranapada Aleksandar Mandić je kao na tacni poslužio ĐuriÅ”ića, a ovaj sa dva metra loptu ubacio u gol. Isti igrač minut kasnije je mogao da izraste u heroja, izaÅ”ao je jedan na jedan sa Josimovićem, ali mu je ovaj odbranio Å”ut.

Sabijeni su potom Zemunci u svoj deveterac, a gosti nastavljaju sa pogađanjem okvira gola, ovog puta Rajčević u 11. minutu pronalazi prečku. Koju desetinu sekundi kasnije Radovanović "buÅ”i" odbranu domaćih i poravnava rezultat. Ređaju se napadi gostiju, ali i propuÅ”tene Å”anse, na odmor se odlazi sa iznenađujućih 1:1.

Stvari dolaze na svoje tek u 24. minutu. Posle Å”uta Rajčevića, Milosavljević je poturio nogu i loptu skrenuo u gol za vođstvo FON-a. Minut kasnije divna akcija Ramića i Radovanovića zavrÅ”ena je trećim golom za goste. Razlika u klasi je evidentna, a Å”to nije ranije rezultatski izražena krivi su momci u plavoj opremi koji su se lavovski borili.
Privođenje utakmice kraju je bila stvar rutine od strane aktuelnog Å”ampiona, pitanje je bilo samo sa kolikom razlikom će pobediti. U 28. minutu gosti postižu dva pogotka, prvo Lazić, a potom i het-trik Radovanovića za 1:5. U 29. minutu postignut je najlepÅ”i gol za FON, a delo je reprezentativca Milosavljevića. Lopta se prvo od jedne, pa druge stative odbila u mrežu, nakon njegovog Å”uta sa10 metara.

U poslednjih 10 minuta utakmice Zemunci ulaze sa golmanom-igračem u polju, a tu avanturu koristi Krasnić u 31. minutu i postiže sedmi gol za goste. Samo 20 sekundi kasnije Mitrović na drugoj strani uspeva da savlada Vulića i smanji na 2:7. Igra se dosta neobavezno, a Radovanović u 35. minutu prvo pogađa stativu, a potom stiže i do četvrtog gola danas. Do kraja susreta u strelce se upisao joÅ” Pavlović za FON u 38. minutu, tako da je krajnji rezultat 2:9.

FON ima da odigra joÅ” zaostalu utakmicu kući protiv Novog Pazara u sredu od 19 sati u SC Å umice, dok je Zemun Samo pravo za ovu jesen zavrÅ”io svoje puteÅ”estvije.

ZEMUN SAMO PRAVO - FON 2:9 (1:1)

SALA: KSC Pinki. GLEDALACA: 50. SUDIJE: Rabrenović Nikola i Batinica Stefan. STRELCI: ĐuriÅ”ić 7. i Mitrović 31.min (Zemun SP), Radovanović 11, 25, 28. i 35, Milosavljević 24. i 29, Lazić 28, Krasnić 31. i Pavlović 38.min (FON).
ZEMUN SAMO PRAVO: Stanković, Ne.Jelić, ĐuriÅ”ić, Jovović, M.Mandić - rezerve: Velimirović, Mitrović, A.Mandić, Ni.Jelić, Milenović.Ā
FON: Josimović, Krasnić, Lazić, Pavlović, PeÅ”ić - rezerve: Vulić, Milosavljević, Aleksić, Radovanović, Rajčević, Ramić, Vasić.