Kalča
Bečej 2003
Å ampion poklekao pred lavovima sa Konjarnika

Lokalni derbi u Å umicama je odigran bez prisustva publike, zbog kazne koju odrađuje FON. Å timung sa tribina je nedostajao igračima, koji su i pored tog hendikepa prikazali kvalitetan futsal. Za ekipu FON-a nastupilo je četiri igrača koji su na reprezentativnom spisku za baraž mečeve protiv Belorusije, tako da su barem na papiru slovili za apsolutnog favorita večeras.Ā

Taj epitet nisu opravdali na samom početku, gosti igraju čvrsto i imaju viÅ”e prilika za gol. Konjarnik u 6. minutu postiže pogodak preko Ratkovića, ali su ga sudije uz naknadne konsultacije poniÅ”tile. Ipak, FON prvi stiže do prednosti, strelac je Pavlović u 9. minutu Å”utem sa oko 10 metara. I posle datog gola lopta je viÅ”e u posedu domaćih igrača, ali mnogo zrelije prilike stvaraju gosti, na njihovu žalost i propuÅ”taju. Na odmor se otiÅ”lo rezultatom 1:0, uz veoma jak utisak koji su ostavili gosti.

Igra u nastavku preslikana iz prvog poluvremena. Hrabrom i požrtvovanom igrom gosti pariraju favorizovanim Å”ampionima. U par situacija se izvanrednim odbranama istakao golman Drndarević.Ā

Konjarnik dolazi do zasluženog izjednačenja u 27. minutu, strelac je Ratković, za ogromnu radost gostujućih igrača. U 30. minutu posle brze kontre Ljujić preokreće rezultat, sada vode gosti. Domaćima kao da je voda uÅ”la u uÅ”i.

Brzo FON izlazi iz praznog hoda, a Aleksić na suvi kvalitet postiže gol u 32. minutu, rezultat je ponovo u egalu. Poslednja dva minuta FON je probao sa golmanom-igračem da stvori viÅ”ak na terenu i postigne pogodak, ali ga ustvari postižu gosti 2 sekunda pre kraja preko Milosavljevića i dolaze do velike i zaslužene pobede.

U narednom 7. kolu FON ide u goste fenjeraÅ”u u NiÅ”, ekipi Kalča, dok Konjarnik dočekuje drugi klub iz Konstantinovog grada, Vinter sport.Ā

FON - KONJARNIK 2:3 (1:0)

SALA: USC Voždovac-Å umice. GLEDALACA: Bez prisustva publike. SUDIJE: Aleksić Nikola i Galić Branko. STRELCI: Pavlović 9. i Aleksić 32.min (FON), Ratković 27, Ljujić 30. i Milosavljević 40.min (Konjarnik). ŽUTI KARTONI: PeÅ”ić, Rajčević, Milosavljević i Pavlović (FON), Ljujić (Konjarnik).

FON: Josimović, PetraÅ”ević, Lazić, Pavlović, PeÅ”ić - rezerve: Vulić, Krasnić, Milosavljević, Aleksić, Radovanović, Rajčević, Ramić.

KONJARNIK: Drndarević, Milosavljević, Ljujić, Šljukić, Ristanović - rezerve: Grujić, Stanković, Ivić, Arsić, Bosnić, Marsenić, Stanković, Krstić, Ratković.