Sremac (D)
Sloga
Sremska liga: Hajduk - Železničar 2:3

Hajduk - Želeničar (1)

Dugo će se pamtiti utakmica između „komšija“: Hajduka iz Beške i Železničara iz Inđije, koja je obilovala kako golovima, tako i neiskorišćenim priilikama. Gosti su u dva navrata dolazili u rezultatsku prednost, ali su se izabranici Čedomira Gužvića brzo „vraćali u život“. Kada se činilo da će sve završiti podelom bodova, nekoliko minuta pre poslednjeg zvižduka Todića iskusni Jerković postiže gol, koji je gostima doneo bodove.

Železničar je prvi došao u ozbiljniju šansu u 10. minuti, Jerković izvodi tzv. „skraćeni korner“ s leve strane, a pred golom Ninić ne stiže da zahvati loptu. Nešto kasnije i Trbović je bio u prilici za nešto više. Prvo poluvreme obeležio je i Kaurin, koji beži Dobrijeviću i Milosavljeviću, ali ne uspeva da „matira“ Ralića.

Ulazak Stefana Bosnića u igru „donosi prevagu“ i „tečniju igru“ Železničara. Sjajan centaršut Jerkovića u 60. minuti Ninić ne uspeva da pretvori u gol. Minut – dva kasnije i Kaurin propušta priliku da se upiše u strelce, te su gledaoci čekali da Hajduk „kazni“ goste za brojne propušgtene šanse. Konačno, u 64. minutu gol: Bosnić odlično centrira iz ugla, a pred golom Hajduka na pravom mestu je bio Vučković i to je 0:1. Gosti su u prednosti bili samo dva minuta: Milan Mitrović je u 66. minuti poravnava rezultat. Proigravanje Bosnića, Kaurin u 72. minutu pretvara u novo vođstvo gostiju iz Inđije. U 81. minuti, lopta pogađa Trbovića u ruku u kaznenom prostoru Železničara, te Todić bez razmišljanja pokazuje na „belu tačku“: Mitrović se po drugi put upisuje u listu strelaca. Hajduka je delilo samo dva minuta od osvojenog boda: u 88. minuti, Bosnić izvodi korner sa leve strane, Jerković je „na prvoj stativi“ i majstorski prebacuje loptu preko Ralića za konačnih 2:3.

BEŠKA. Igralište: FK Hajduk. Gledalaca: 350. Sudija: Filip Todić (Vrnik). Pomoćnici: Đorđe Stanojčev (Irig) i Stefan Belić (Novi Sad). Delegat: Andrija Dokoua (Golubinci). Strelci: 0:1 Vučković u 64, 1:1 M. Mitrović u 66, 1:2 Kaurin u 72, 2:2 M. Mitrović u 81 i 2:3 Jerković u 88. minutu. Žuti kartoni: Dobrijević i Petrović (Hajduk), Vučković i Trbović (Železničar).

HAJDUK: Ralić, Dobrijević, Petrović, Milosavljević, Gavrilović, Ž. Mitrović, Grubješić, Emerum (od 67. Đorđević), Kovačević, Prica, M. Mitrović.

ŽELEZNIČAR: Blagovević, Grković, Branković, Ninić, Pećanac (od 87. Dimitrijević), Vučković (od 78. Lukač), Jerković (od 89. Mrkela), Ljubinković (od 46. Bosnić), Trbović, Kaurin, Dubajić.