Bečejci izgubili prva dva boda u Sakulama, ali su realni
13.09.2021 V. Jankov

Popustio bedem: Odbrana Bečejaca je tri puta poklekla Foto: V. Jankov

Ovosezonska niska uspeha Bečejaca je okrnjena u Sakulama. Dva boda su isparila, ali su momci sa Tise i dalje jedini neporaženi vojvođanski srpskoligaš i lideri su na tabeli. Da nesreća bude veća, imali su dva izvanredna vođstva, 2:0 i 3:1, a gol za konačnih 3:3 primili su u nadoknadi vremena!?

-Iako smo imali dva lepa vođstva, nismo izdržali. Bilo je određenih grešaka, jer nismo igrali na nivou prethodnih utakmica, ali nemam šta da zamerim momcime, pošto je i domaćin pružio zaista dobru partiju. Mi jesmo vodili na poluvremenu sa 2:0, pošto smo iz tri šuta postigli dva gola i Savanović je propustio „zicer“, ali i rival je imao prečku i veliku priliku. U nastavku smo rano primili gol i to je dodatno stimulisalo protivnika da igra agresivnije. Inače, oni po pravilu igraju bolje u drugom poluvremenu, jer im tada ulaze u igru iskusniji i kvalitetniji igrači. Nesvesno smo se povukli, „voda je krenula na njihovu vodenicu“ i epilog je poznat. Imajući u vidu igru oba rivala, bilo bi nepravedno da je neko ostao „praznih šaka“. Ovako, mislim da je pravda zadovoljena podelom plena, konstatuje trener Bečejaca, svojevremeno u Sakuljana, Branko Savić.

Žal ostaje samo što je gol odluke primljen u nadoknadi vremena i na način koji je igračima najavljen, što znači da je popustila koncentracija. Bečejci su, prvi put od starta, imali i prinudnu izmenu sastava. Za Nikolu Tomića se znalo da neće igrati, jer je uganuo levi skočni zglob nedelju dana ranije, a iznenada je Isidor Milovanov, zbog stomačnog virusa, mesto na golu prepustio Stevanu Barjaktarovu.

Analize će pokazati gde se grešilo i valja izvući pouke pred naredne utakmice, a prva je u subotu protiv odličnih Vrščana.

-Iako nisu startovali kako su želeli, Vrščani su izuzetna ekipa i moramo dati svoj maksimum ako želimo, a želimo, da nastavimo pobedonosnu seriju na našem terenu. Nedelju dana rada je pred nama i verujem da ćemo sklopiti kockice željenog mozaika, zaključuje trener Branko Savić.