VoŔa ponovo pobedila Mladost!
29.11.2021 fkvojvodina.rs

Detalj sa meča - foto: fkvojvodina.rs

Fudbaleri Vojvodine pobedili su na svom stadionu ekipu Mladosti rezultatom 3:1 (2:0) u 18. kolu Super lige Srbije. Strelci za Vojvodinu bili su Dejan Zukić u 31. iz penala i Miljan Vukadinović u 32. i 77. minutu, dok je za Mladost pogodio Jovanović u 67.

Pred početak utakmice, predsednik Sekcije veterana i član prve Å”ampionske generacije Vojvodine Vasa PuÅ”ibrk je fudbaleru ā€žstare dameā€œ Novici Maksimoviću uručio uramljen crveno-beli dres sa brojem 100 na leđima, s obzirom na to da je Maksimović na nedavnoj utakmici protiv Partizana postao 100. igrač u istoriji kluba sa najmanje 100 odigranih utakmica za VoÅ”u.

Mladost je krenula ofanzivno i agresivno, ali je prvu Å”ansu imala Vojvodina, Vukadinović je u petom minutu sa distance Å”utirao direktno u golmana.

U 12. minutu Čović je gađao glavom posle centarÅ”uta Kovačevića, a onda je na isteku pola časa igre VoÅ”a zasluženo povela. Mićević je rukom izblokirao Vukadinovićev udarac, a sudija je pokazao na belu tačku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Dejan Zukić.

Tek Å”to su krenuli sa centra, domaći su napravili greÅ”ku u odbrani, Veljko Simić je odlično presekao loptu i pravovremeno prosledio do Vukadinovića koji je bocnuo preko golmana za 2:0.

Mladost je prvi put pripretila u 37. minutu kada je Mićević sa ivice Å”esnaesterca Å”utirao preko gola, da bi u 43. Danoski propustio stopostotnu Å”ansu, sa desetak metara Å”utirao je pored stative.

Mladost je preuzela inicijativu u drugom poluvremenu, ali je odbrana Vojvodine delovala veoma dobro u nekoliko situacija. Odbrana ā€žstare dameā€œ izblokirala je dva, tri solidna pokuÅ”aja gostujuće ekipe, ali u 67. Mladost je izjednačila.

Posle uigrane akcije iz slobodnog udarca, Jovanović je pobegao pored živog zida i posle asistencije Cvetkovića pogodio dalji ugao za 2:1.

Iako su naredni minuti pripali gostima, Vojvodina je u 77. minutu izvela jednu od lepÅ”ih akcija ove jeseni za 3:1. Simić je odigrao dupli pas sa Mrkaićem na polovini terena, vukao loptu dvadesetak metara, a potom uzvratio pas do napadača VoÅ”e, koji je nesebično spojio Vukadinovića sa praznim golom za 3:1.

Do kraja nije bilo ozbiljnijih Å”ansi, osim Å”to je Simić zaustavio Bojovićev udarac u nadoknadi, a potom se i na drugoj strani istakao Kostić posle pokuÅ”aja Veljka Simića. Vojvodina je sačuvala prednost i pobedila Mladost drugi put u razmaku od pet dana, te je ā€žstaraĀ  damaā€œ ostala četvrta sa 29 osvojenih bodova.

Vojvodina - MladostĀ 3:1 (2:0)

Vojvodina: N. Simić ā€“ Jeličić, Kopitović, Kovačević, Devetak ā€“ Busnić, Maksimović (od 81. Miletić) ā€“ Vukadinović (od 81. Kabić), Zukić (od 59. Bastajić), V. Simić ā€“ Čović (od 72. Mrkaić).
Mladost: Kostić, MiloÅ”ević, Jovanović, Tumbasević, Mićević, Cvetković, Gordić, Hrkać, Obradović, Bojović, Danoski.

Izvor:Ā fkvojvodina.rs