OFK Slatina
Lužnica
Negotinski Hajduk Veljko na korak od plasmana u Srpsku ligu

FK Hajduk Veljko - Negotin

Lider na tabeli zone ā€œIstokā€, negotinski ā€œHajduk Veljkoā€ nastavio je pobedonosnu seriju na putu povratka u srpskoligaÅ”ko druÅ”tvo. I u duelu sa neugodnim ā€œromantičarimaā€ sa Kraljevice, na igraliÅ”tu pored pruge u Zaječaru, prikazali su ā€œhajduciā€ zrelu i dopadljivu igru, koju su na kraju zasluženo krunisali ubedljivom pobedom (4:0), zadržali su dva boda viÅ”e od drugoplasiranog OFK Bora i na korak su od plasmana u Srpsku ligu. U poslednjem kolu, u nedelju 30. maja, negotinci na svom terenu dočekuju OFK Knjaz iz TrgoviÅ”ta koji je na 11. mestu sa osvojenih 32 boda i verovatno neće ispustiti priliku da ostvare i 23 pobedu.

Ā

U prvom delu, po velikoj vrućini, obe ekipe su igrale otvoreno i stvarali i propuÅ”tali prilike za gol, a u nadoknadi prvog poluvremena gosti su postigli gol i na odmor otiÅ”li sa prednoŔću. Korner je sa desne strane izveo Aleksa Vujadinović, u Å”esnaestercu domaćina najviÅ”i u skoku je bio Å”toper Denis Đorđević i glavom je loptu poslao u mrežu nemoćnog golmana Milana Nikolića.

I u nastavku puleni trenera Bratislava Ninića igrali su sigurno i kontrolisali igru, a u 69. minutu posle centarÅ”uta Vujadinovića sa desne strane Nikolić je iz blizine udvostručio prednost. Na 3:0 povisio je centarfor Vladan Nikolić solo prodorom kroz neopreznu odbranu zaječaraca. Konačan rezultat ovog fer i korektnog susreta postavio je Aleksa Vujadinović, najbolji akter susreta, kada je posle nabačene lopte sa leve strane, rezantnim udarcem iz srca Å”esnaesterca, kroz Å”umu nogu, poslao loptu u nebranjeni deo mreže (0:4). Po svemu sudeći ovom pobedom ā€œhajduciā€ su ā€œoveriliā€ plasman u druÅ”tvo srpskoligaaÅ”a.

OFK 019 - Zaječar

OFK 019 ā€“ HAJDUK VELJKO 0:4 (0:1)

ZAJEČAR. IgraliÅ”te kod spomenika ā€œLjubi Didićuā€. Sudija: Branislav Stanković (BabuÅ”nica), pomoćnici MiloÅ” Jocić (Knjaževac) i Andrija Nikolić (Pirot). Strelci: Denis Đorđević u 45, Nikola Prvulović u 69, Vladan Nikolić u 71, i Aleksa Vujadinović u 79. minutu (Hajduk Veljko). Žuti kartoni: Predrag Pavlović (OFK 019), UroÅ” Đorđević, DuÅ”an Mijajlović, Filip Ivković (Hajduk Veljko).

OFK 019:Ā Milan Nikolić, N. Petrović, Andrejević, Pavlović, Jonović, Manojlović, Bućin (Mitrović), N. Jovanović, MiloÅ” Nikolić, N. Mladenović, PaÅ”ić
HAJDUK VELJKO:Ā Lilić, D. Nikolić, N. Nikolić (Gavrić), U. Đorđević (Ivković), Mijajlović, D. Đorđević, Ramadani, Njeguričić, V. Nikolić (Čakarević), Prvulović, Vujadinović.