Bačka (P)
Njegoš
Bačkogradištanska Vojvodina izgubila u Vrbasu
30.05.2021 V. Jankov

Bratislav Jelić je uvećao golgeterski konto u Vrbas na 23 gola - foto: V. Jankov

Na poslednjem gostovanju u sezoni, fudbaleri Vojvodine iz Bačkog Gradišta izgubili su u Vrbasu od istoimene ekipe rezultatom 4:2 (2:0). Bio je to 13. poraz u sezoni, ali 18 pobeda i dva nerešena rezultata omogućili su Gradištancma da sa 56 bodova mirno privode kraju debitantsku sezonu u vojvođankom „severu“. Voša je peta na tabeli, što je misaona imenica velikog broja klubova iz znatno većih naselja.

U Vrbasu je igrao desetkovan tim. To se osetilo u prvom pluvremenu, kada je domaćin poveo sa 2:0. U nastavku su Gradištanci golom Bratislava Jelića iz slobodnog udarca u 53. minutu i pogotkom mladog Nikole Novakovića, koji još nema 17 godina, u 68. minutu, što je njegov „prvenac“ u seniorskoj konkurenciji, izjednačili na 2:2. Međutim, domaći su ubrzo postigni nova dva gola i uknjižili tri boda, koji su im tanka nada da izbore opstanak. Poraz u Vrbasu ih nije poremetio u plasmanu, jer je i prvi pratioc sa bodom manje Mladost iz Bačkog Petrica izgubila minimalnim rezultatom u Bačkoj Palanci od Krila Krajine.

Trener Lazar Dabižljević je u Vrbasu izveo sledeći sastav: Bošnjak, N. Ćulum, Kudrić (od 46. Mihajlović), Prodanov (od 79. Đekić), Tomić, D. Jelić, Pejović, Pecarski, B. Ćulum, Pelengić, B. Jelić (od 59. N. Novaković).

U poslednjem kolu sezone, Gradištanci dočekuju Crvenku. Za razliku od standadnog termina igranja nedeljom, Voša će ovog puta, kao čitava liga, biti domaćin u subotu od 17,30 sati.

Zonske lige Zonske lige Vojvođanska liga "Sever" OFK Vrbas Vojvodina (BG)