62'
55'
55'
Čukarički teško do tri boda protiv Voždovca

Mali beogradski derbi danas je odigran na Banovom brdu gde su se sastali timovi iz vrha tabele Čukarički i Voždovac. Čukarički se vratio u pobednički ritam prošlonedeljnom pobedom nad Novim Pazarom od 4:0, dok Voždovac ima sjajan niz, u zadnjih pet kola ima 13 osvojenih bodova. Utakmica je od samog početka imala jak tempo, a prvu priliku u 8. minutu propuštaju gosti. Živković je centaršutem na drugoj stativi pronašao Stankovića koji hvata volej sa desetak metara, Petrović se istakao odbranom i sačuvao svoj gol. Voždovac potom ima više loptu u nogama, ali ne koristi terensku inicijativu.

U 24. minutu posle akcije koja nije puno obećavala Stanković je u svom kaznenom prostoru oborio Endiajea i sudija Široki se nije ni trenutka dvoumio pokazavši na belu tačku. Siguran izvođač kaznenog udarca je bio Birmančević i tako doveo Čukarički u vođstvo 1:0. Uzvraća Pantović u 29. minutu, posle lepe akcije čitavog napadačkog reda gostiju, šutira iz prve sa 8-9 metara, na njegovu i žalost saigrača lopta je završila pokraj gola. Do zasluženog izjednačenja gosti stižu preko Nišića u 32. minutu kada iz blizine uspeva da savlada nemoćnog Petrovića. Samo 3 minuta kasnije isti igrač je sa ivice kaznenog prostora lepo gađao rašlje, međutim za malo je bio neprecizan.

Napadi se smenjuju na obe strane, a u 42. minutu Čukarički je došao u priliku da postigne gol. Ćirković je lepo centrirao, a Eze prerano skočio tako da nije loptu najbolje zahvatio glavom i sa svega 5 metara je poslao u gol-aut. To je ujedno bila i poslednja prilika u prvom poluvremenu koje je završeno nerešenim rezultatom 1:1.

Voždovac u nastavku vrši pritisak na zadnju liniju domaćih, a konkretniju igru u odnosu na Čukarički realizuje u 58. minutu. Posle izvedenog kornera najviši u buketu igrača je Putinčanin i iz blizine šalje loptu u gol. Trenutak dekoncentracije odbrane gostiju ponovo ih je koštao gola, Čukarički je uspeo da izjednači u 68. minutu. Posle idealnog dodavanja Kajevića, Endiaje je izašao sam ispred Prekovića i loptu mu poslao kroz noge.

Igrao se 83. minut kada je nakon prodora Kovača u svom kaznenom prostoru rukom odigrao half gostiju Milović, pa je sudija Široki i drugi put pokazao na penal. Beloj tački prilazi  Birmančević i vara golmana gostiju poslavši ga na jednu, a loptu u drugu stranu. U 87. minutu Čuka je mogao osigurati pobedu, šut Rakonjca glavom završio je koji centimetar pored stative.

Rezultat 3:2 na kraju možda i nije najrealniji, ali loše odluke odbrane goste su koštale bodova. Nakon reprezentativne pauze u narednom kolu Čukarički ide Mladosti u Lučane, a Voždovac dočekuje Novi Pazar.

ČUKARIČKI - VOŽDOVAC 3:2 (1:1)

STADION: FK Čukarički. GLEDALACA: Bez prisustva publike. GL.SUDIJA: Široki Zoran. POM.SUDIJE: Petrović Oliver i Stanojević Goran. STRELCI: Birmančević 26. i 85.min (oba k.u.) i Endiaje 68.min (Čukarički), Nišić 32.min i Putinčanin 58.min (Voždovac). ŽUTI KARTONI: Šapić, Birmančević i Ostojić (Čukarički).
ČUKARIČKI: Petrović, Kamenović (Ostojić), Kajević (Lukić), Puškarić, Mijailović, Ćirković, Šapić, Endiaje (Rakonjac), Kovač, Birmančević (Vidosavljević), Eze (Savić).
VOŽDOVAC: Preković, Milović, Stojčev (Vujnović), Nišić (Milosavljević), Lasickas (Janković), Gajić, Putinčanin, Ajdinović, Živković, Stanković, Pantović (Milojević).