30'
Novi Pazar neosvojiva tvrđava za crno-bele
05.08.2020 sportklik.rs

Slavlje fudbalera Novog Pazara nako trijumfa nad Partizanom - foto:sportklik.rs

Tradicija neuspešnih gostovanja Partizana nastavlja se i nakon ovog meča. Od sedam odigranih mečeva samo jednom je Partizan slavio na Gradskom stadion. Izabranici Kenana Kolašinca potpuno su anulirali pokušaje Partizana da dođu do bodova u utakmici sa Novim Pazarom.

Pazarci su došli prvi do vođstva nakon penala koji je precizno izveo Nedeljkoviću u 22. minutu. Nakon dobro izvedenog kornera Vitas je u 26. minutu pokušao glavom da zastrese mrežu Novog Pazara ali je fenomenalni Drobnjak bio siguran.

Do kraja prvog poluvremena Novopazarci su mudro priveli igru kraju i zaustavili svaki pokušaj Partizana da dođe do izjednačenja.

U drugom delu Partizan je krenuo agresivnije ali je Novi Pazar preko Tomića u 56. minutu došao u stopostotnu priliku no lopte je otišla preko gola. Samo minut kasnije, nakon dobro izvedene kontre, Partizan je došao u priliku i iz gužve koja se stvorila ispred gola Drobnjaka Suma se najbolje snašao i izjednačio rezultat.

Partizan je nastavio sa napadima ne bili došao do preokreta, što im je i uspelo u 70. minutu kada je Asano savladao Drobnjaka. Ipak regularnost ovog pogodaka ostaće pod znakom pitanja jer se Asano nalazio na ivici nedozvoljen pozicije.

Novi Pazar je odmah izjednačio u 73. minutu golom Perića na asistenciju novajlije Sisea a samo 5 minuta kasnije Resić je postigao pobedonosni pogodak za prve bodove Novog Pazara.

Izvor: sportklik.rs