Celje
Montana
Trešnjevka lak plen za "malene"

Pala i Trešnjevka kraj Ibra - sigurna igra košarkašica Kraljeva u VABA ligi

Lider našeg šampionata i najbolje plasirani srposki tim u VABA ligi ugostio je poslednjeplasirani tim u regionalnom takmičenju. Trešnjevka, koja je u Kraljevo doputovala sa samo devet košarkašica, silno je namučila „malene“ u prvom poluvremenu. Do 15. minuta su gopće imale čak i vođstvo,a tek tada su domaće zaigrale čvršću odbranu i ubojit kontranapad. Iz toga se izrodila prednost na poluvremenu 49-40.

U drugom poluvremenu, tačnije u trećoj četvrtini smo videli pravo lice „malenih“. U igru je ušla Kimberli Pjer-Luis,a to je značilo da je reket zaključan. Gošće su teško dolazile u poziciju da postignu koš, dok su Šakila Hil, Bajić, Stojičić i Gobeljić poentirale iz svih pozicija. U jednom trenutku Kraljevo je imalo 26 poena prednosti,a to je bio signal Dejanu Kovačeviću da odmori najbolje igračice i šansu pruži kadetkinjama sa klupe. To je Trešnjevka iskoristila da ublaži poraz. Kraljevačke košarkašice su dobile gromoglasan aplauz i ovacije na kraju utakmice zbog još jedne ubedljive pobede i dobre igre.

ŽKK KRALjEVO – TREŠNjEVKA 92 – 75 (23-20, 26-20, 27-12, 16-23)

Dvorana: „Kutija šibica“ na Ibarskom keju Gledalaca: 1000 Sudije: Lakićević, Gusmirović, Ćetković (Crna Gora)

ŽKK KRALjEVO: Šakila Hil 15 (9 as, 5 sk, 7 ul), Gobeljić 17 (5 sk), Terzić, Bajić 6, Račić 17, Arsović, Majstorović, Jovanović, Stojičić 10, Trišović 2, Pjer-Luis 17, Živanović 8

TREŠNjEVKA: Katavić 3, Ujević 6 (6 sk), Turkalj 9, Pavić 20 (8 sk), N. Muhi 16 (11 sk), Jurić 6, Perić 7, Savić 4, H. Muhi 4