Jedinstvo
OFK Beograd
Nastavak recept kako treba igrati

FK Zvezdara - foto: facebook.com/fczvezdara

Zvezdara je, prema očekivanju, Stepojevac ispratrila kući sa četiri gola u mreži. Rano vođstvo domaćina nije zbunilo mlad sastav sa Ibarske magistrale, i trebalo je vremena da Simić i Nikolić iskažu svoje golgetersko umeće. U ranoj fazi utakmice domaćin je preko raspoloženog Nikolića došao u vođstvo. – Mogli smo posle prvih 45 minuta da otklonimo sve dileme što se tiče rezultata, ako ih je uopšte bilo – reči su trenera Igora Savića.

- Stvorili smo 3-4 povoljne prilike i onda kao da seuvukao mali strah od navedenih promašaja i do poluvremena se uglavnom igralo između dva šesnaesterca. U poluvremenu smo se prestrojili i u nastavku zaigrali po željenom receptu, kako bi trebalo da igramo svaku narednu utakmicu: moderno, jednostavno i nadasve efikasno – nije krio zadovoljstvo igrom svojih pulena Savić

Najlepši gol je postigao Simić kojim je postavljen konačan rezultat. Dvostruki strelac je napravio dar-mar među protivničkim igračima i iskosa prelepim lob udarcem u suprotan ugao matirao mladog Radosavljevića. Stepojevac se na Bulbudercu prestavio kao mlada i skoro formirana ekipa kojoj će trebati vremena da se konsoliduje i počne da osvaja bodove.

Pobedom nad Stepojevcem, sastav trenera Savića je značajno popravio plasman i sa sedam osvojenih bodova trenutno zauzimaju petu poziciju. Narednog vikenda odlaze u goste novajliji u Velike Crljene. – Očekuje nas teško gostovane protiv iskusnog i uigranog sastava trenera Dragana Grčića, ali ćemo dati sve od sebe da se vratimo neporaženi – optimista je strateg Zvezdare. Dodajmo da se Beriša vraća u tim posle suspenzije od jedne utakmice, dok će Dimić pauzirati još jedan meč.