Cukihidro
Tri gola Filipa Kukuličića
pre 4 godine 0 · 0

Grafičar na tronu uz het trik Kukuličića

Derbi 9. kola Prve lige Srbije između drugoplasiranog Grafičara i trećeplasiranog Pirotskog Radničkog, sasvim zasluženo je pripao domaćinu. Kukuličić je otvorio goste već u 4. minutu kada je lepo lobovao domaćeg vratara.
U 8. minutu posle akcije Gavrića i Maronga lep centaršut na Vidića koji sa peterca šutira glavom kraj same stative. Nedugo zatim posle lepe akcije Maronga i Vidića, ovaj potonji šutira sa desetak metara, a vratar gostiju Šuljagić otklanja opasnost nogom. Gosti prvu lepu akciju izvode u 20. minutu kada posle kombinacije sa Edoom kapiten Tolić šutira snažno sa 18 metara, zamalo neprecizno.
Filip Kukuličić posle solo prodora u 25. minutu šalje jak prizeman udarac u sam ugao gola Radničkog za vođstvo od 2:0. Posle drugog primljenog gola gosti preuzimaju inicijativu i agilni Edoa u 34. minutu zaobišavši Erakovića ulazi u kazneni prostor i šutira, ali pravo u ruke vratara Savića. Neka 2 minuta kasnije posle izvedenog udarca iz ugla Tolić šutira, na samoj gol liniji se našao Konatar koji u pokušaju da izbaci loptu napucava svog halfa Stojića i lopta se od njega odbija u gol.
Nije ovaj primljen gol zbunio domaće igrače. Samo 4 minuta posle primljenog pogotka Kukuličić je postigao het trik nakon centaršuta Dabića. Rezultatom 3:1 se otišlo na zaslužen odmor.
U prvih dvadesetak minuta drugog poluvremena utakmica je ušla u mirniji tok. Nije bilo izglednijih prilika, a obe ekipe su pokušavale udarcima sa 20-25 metara da ugroze protivničke vratare. Bezuspešno su sa distance šutirali Vidić, Gavrić i Marong u dva navrata kod Grafičara, odnosno Spasić u dva navrata kod Radničkog.
U 69. minutu veliku šansu da reši utakmicu propušta Stanojev kada izlazi sam i sa 5 metara ne uspeva da savlada Šuljagića. Piroćanci jedinu pravu priliku propuštaju u 73. minutu kada je posle šuta Petrović sa 12-13 metara lopta prohujala za koji santimetar pored stative. Igrao se 80. minut kada je Santrač izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara iskosa i pogodio suprotnu stativu gola Radničkog i to je bila poslednja prilika na utakmici.
Ljubitelji fudbala, a bilo ih je oko 500 mogu biti zadovoljni prikazanim. Narednog vikenda se igra derbi u Novom Sadu gde se sastaju dve vodeće ekipe Kabel i Grafičar, dok u Pirotu Radnički dočekuje zahuktali Novi Pazar.

GRAFIČAR - RADNIČKI PI 3:1 (3:1)

STADION: Rajko Mitić - jug veštačka trava. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Ostraćanin Stanko. POM.SUDIJE: Bilić Svetlana i Mikalački Ivan. STRELCI: Kukuličić 4, 25. i 40.min (Grafičar), Stojić 36.min (a.g.) (Radnički Pi). ŽUTI KARTONI: Eraković (Grafičar), Šuljagić i Mančić (Radnički Pi).
GRAFIČAR: Savić, Konatar, Stojić, Marjanović, Santrač, Vidić (Fićović), Gavrić (Stojković), Marong, Dabić, Eraković, Kukuličić (Stanojev).
RADNIČKI PI: Šuljagić, Vlajković, Mančić, Tolić, Dojkić, Radivojević (Spasić), Edoa, Ovusu, Marković, Ćirković (Mirković), Petrović (Manić).

Prva liga Srbije Prva liga Srbije Prva liga Srbije RFK Grafičar Radnički (P)