29'
7'
SLS: Javor Matis - Vojvodina 1:3
06.06.2020 fkvojvodina.rs

U 28. kolu Super lige Srbije, fudbaleri Vojvodine pobedili su ekipu Javora u Ivanjici rezultatom 1:3 (0:0).Ā Na stadionu u Ivanjici je bilo prisutno oko 500 gledalaca, među kojima su i pedesetak navijača Vovjodine.

Ā

7. minut: Zbog prekrÅ”aja nad Nikolićem na sredini terena, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Slavko Bralić. 10. minut: Posle kornera za Vojvodinu, Stojković je uputio volej udarac sa oko 25 metara, ali je Lazović uhvatio loptu. 12. minut: Petković je Å”utirao sa oko 25 metara, ali je slabo zahvatio loptu, koja je otiÅ”la van okvira gola. 23. minut: U Å”esnaestercu Javora, Zukić se driblingom oslobodio svog čuvara i potom Å”utirao sa desetak metara iskosa, ali je lopta pogodila prečku. 29. minut: Zbog prekrÅ”aja nad Zukićem na sredini terena, žuti karton u ekipi Javora dobio je Luka Radivojević.

31. minut: Jevremović je odigrao pas u Å”esnaesterac do Zvekanova, koji je Å”utirao sa desetak metara iskosa, ali je Simić odbranio. 32. minut: Vukadinović je Å”utirao sa petnaestak metara, ali je Lazović odbranio. 36. minut: Slobodan udarac za Vojvodinu sa oko 25 metara je izveo Drinčić, ali je Lazović odbranio. 40. minut: Zbog prekrÅ”aja nad Stojkovićem na sredini terena, žuti karton u ekipi Javora dobio je Nenad Sević. 41. minut: Zbog prigovora na to Å”to je sudija procenio da je napravio faul nad jednim fudbalerom Javora, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Momčilo Mrkaić. 44. minut: PiŔčević je Å”utirao sa oko 30 metara, ali je loÅ”e zahvatio loptu, koja je otiÅ”la daleko van okvira gola.

55. minut: IzvrÅ”ena je prva izmena u timu Vojvodine: izaÅ”ao je Miodrag Gemović, a uÅ”ao Mihajlo NeÅ”ković. 56. minut: GOL! Vojvodina vodi 0:1. Sa desne strane, Andrić je centrirao, a potom je sa nekih Å”est-sedam metara Zukić uputio udarac glavom, lopta je pogodila Maričića, ali se lopta odbila ponovo do Zukića, koji je preciznim udarcem poslao loptu u mrežu domaćina. 57. minut: Zbog skidanja dresa prilikom proslave gola, žuti karton u ekipi Vojvodine dobio je Dejan Zukić. 60. minut: IzvrÅ”ena je i druga izmena u timu Vojvodine: izaÅ”ao je Slavko Bralić, a uÅ”ao Đorđe Đurić. 63. minut: IzvrÅ”ena je prva izmena i u timu Javora: izaÅ”ao je Lazar Nikolić, a uÅ”ao Alija Krnić.

68. minut: GOL! Vojvodina vodi 0:2. Posle kornera za Vojvodinu, Drinčić je Å”utirao, Lazović odbranio, a potom Saničanin uputio udarac glavom, pri čemu je Zukić sa tri-četiri metra samo promenio putanju lopte i prosledio je u mrežu.

71. minut: Mrkaić je Å”utirao iz okreta sa oko 18 metara, ali je lopta otiÅ”la daleko van okvira gola. 73. minut: IzvrÅ”ena je i druga izmena u timu Javora: izaÅ”ao je SaÅ”a Varga, a uÅ”ao Nikola MiloÅ”ević. 75. minut: Vukadinović je Å”utirao sa oko 18 metara, ali je loÅ”e zahvatio loptu, koja je otiÅ”la daleko van okvira gola. Odmah potom, izvrÅ”ena je i treća izmena u timu Javora: izaÅ”ao je Luka Radivojević, a uÅ”ao Ivan Rogač.

77. minut: IzvrÅ”ena je trostruka izmena u timu Vojvodine: izaÅ”li su Miljan Vukadinović, Dejan Zukić i Momčilo Mrkaić, a uÅ”li Ognjen Đuričin, Jovan Kokir i Nemanja Čović. 80. minut: GOL! Vojvodina vodi 0:3. Sa polovine terena, Drinčić je uputio pas u Å”esnaesterac ka NeÅ”koviću, a Jevremović je, u pokuÅ”aju da izbije loptu, uspeo samo da je prosledi u sopstvenu mrežu.

81. minut: Krnić je Å”utirao sa desetak metara iskosa, ali je lopta pogodila prečku. 82. minut: Javor je smanjio na 1:3. Sević je dodao loptu do Zvekanova, koji je Å”utirao sa petnaestak i poslao loptu u dalji donji ugao golmana Simića. 86. minut: Posle centarÅ”uta Andrića sa desne strane, Čović je uputio udarac glavom, Lazović je odbranio, a potom je i Kokir Å”utirao sa oko sedam metara iskosa, ali je slabo zahvatio loptu, koja je otiÅ”la van okvira gola.

87. minut: Vojvodina je imala joÅ” jednu odličnu priliku. NeÅ”ković je izaÅ”ao sam ispred Lazovića i Å”utirao sa oko 13-14 metara iskosa, ali je golman Javora istrčao i odbranio njegov udarac. 89. minut: PiŔčević je dodao loptu do Krnića, koji je Å”utirao sa petnaestak metara iskosa, ali je loÅ”e zahvatio loptu, koja je otiÅ”la daleko van okvira gola.

Ekipe su nastupile u sledećimĀ sastavima:

Javor: Lazović ā€“ Radivojević, PaviÅ”ić, Jevremović ā€“ Maričić, PiŔčević, Nikolić, Zvekanov, Sević ā€“ Petković, Varga.

Vojvodina: Simić ā€“ Andrić, Bralić, Saničanin, Devetak ā€“ Drinčić, Stojković ā€“ Vukadinović, Zukić, Gemović ā€“ Mrkaić.

Superliga Srbije Superliga Srbije Linglong Superliga Srbije Javor Matis Vojvodina