62'
14'
Kosanović: Težak meč i zaslužena pobeda u Inđiji
21.09.2019 FK Radnički

Fudbaleri Radničkog savladali su Inđiju na gostovanju rezultatom 1:0, u utakmici devetog kola Superlige Srbije.

Trenutak odluke u Inđiji dogodio se već u 12. minutu. U kaznenom prostoru domaćeg tima oboren je Filip Knežević, sudija Anđelovski je pokazao na belu tačku, a penal je u pogodak pretvorio Nermin Haskić.

Radnički je je nakon vodećeg gola uspeo da umiri utakmicu i odigrao je na rezultat. Ni jedan ni drugi tim dugo  nisu imali stopostotne šanse, a najbliži pogotku u nastavku bio je Taras Bondarenko, koji je u finišu meča odlično šutirao iz blizine,  ali je pogodio mesto gde se spajaju stativa i prečka .

Kosanović: Težak meč i zaslužena pobeda

-Očekivali smo ovakvu utakmicu. Bio je to tvrd i težak meč. Inđija ima tim koji igra zajedno tri godine, ima svoju igru i ako ne znaš kako da joj se suprotstaviš onda ulaziš u ozbiljan problem. Mi smo danas bili čvrsti i disciplinovani, a pogotovo smo fazu odbrane odigrali na visokom nivou. Dali smo gol na vreme i onda je utakmica dobila svoj tok u kojem smo se mi odlično snašli. Oni su pokušavali da izjednače, ali smo mi odlično stajakli na terenu i nismo im dozvolili da stvaraju šanse. Mi smo sa druge strane u drugom poluvremenu imali nekoliko prilika da ranije završimo posao, Bondarenko je pogodio i okvir gola, ali na kraju moramo biti zadovoljni sa ova tri boda. Nastastavljamo dalje, čeka nas Kup u Dobanovcima, pa nam dolazi Partizan u prvenstvi i moramo nastaviti uzalznom linijom. Verujem da će posle sledeće reprezentativne pauze u oktobru, Radnički biti tim kakav svi mi želimo da bude- rekao je trener Nišlija Milorad Kosanović.

INĐIJA – RADNIČKI 0:1 (0:1)

Inđija, 21. septembra. Sudija: Novica Anđelovski. Strelac: 0:1 Haskić 12. iz penala.  Žuti kartoni: Bosančić, Vidić  (Inđija), Pantelić, Miloradović, Jirka, F. Knežević  (Radnički).

INĐIJA: Preković, Bjeličić, Bosančić, Dimitrijević, Dimitrov, B. Ilić, M. Ilić (Josović), Janjić (Banjac), Rogač, Tomić (Jovanović), Vidić.

RADNIČKI: Petrović, Ostojić, Stevanović, Todorovski, Bondarenko, Sulaka, Pantelić (Miloradović), Meleg (Jovanović), F. Knežević, Čumić (Jirka), Haskić.

Superliga Srbije Superliga Srbije Linglong Superliga Srbije Inđija Radnički (N)