Junior
Bekament
Kikinda
Naisa deklasirala Mladost za prvu pobedu u "Čairu"

U prvom meču ove sezone kod kuće rukometašice niške Naise su bez mnogo problema savladale Mladost iz Nove Pazove rezultatom 34:20 (19:9) i tako posle dva kola Superlige imaju maksimalan učinak.

Osim uvodnih 1:1 ekipa Mladosti nijednom nije ugrozila vođstvo domaćih igračica. Već na početku, uz dva gola Katarine Radović, Naisa je napravila seriju 5:0 i u 7. minutu bilo je 6:1.

katarina-radovic,-naisa,-oktobar-2018,-foto-jv-vanja-keser

Odličnom igrom do nova dva boda; foto: JV / Vanja Keser

Nakon toga prednost niške ekipe je samo rasla, a na kraju prvog dela igre bilo je plus 10 (19:9).

U drugom poluvremenu, kao i u prvom kolu, bila je sjajna golman Naise Anastasija Čogurić. Nastavile su niške rukometašice da uvećavaju prednost, a razlika na kraju meča bi verovatno bila veća da u finišu meča nisu igru preuzele mlađe igračice.

Posle dva kola Superlige Naisa, kao i Bekament i Jagodina, ima obe pobede, a u narednom kolu, niška ekipa gostuje Junioru.

NAISA - MLADOST 34:20 (19:9)

Niš, hala "Čair". Isključenja: Naisa 8, Mladost 6 minuta. Sedmerci: Naisa 6 (6), Mladost 6 (5).Sudije: Spasoje Kolak (Kragujevac) i Stanislav Milošević (Jagodina).

NAISA: Čogurić (17 odbrana, 1 sedmerac), Ivanović (2 odbrane), Bogdanović, Nikolić 2, Ivković, Karalić, Zdravković 1, Bojičić, Stefanović 2, Radović 5, Stojanovska 6 (1), Pejović 10(4), M. Petković 1, Stamenković 2(1), Tanasković 3, Filipović 2.

MLADOST: Bundalo (6 odbrana), M. Pavlović, Todorović, Glušica 12 (4), Miljuš, J. Pavlović, Jovanović 2, Stanić, Milica Kojčić 3 (1), Gudurić, Ilić, Orlović 1, Marija Kojčić 2, Petković.