OFK Beograd
BASK
Stepojevac Vaga
Grafičar nastavio niz

Grafičar se današnjom pobedom našao na korak od plasmana u Prvu ligu. Do nje nije došao lagano, jer se Zvezdara predstavila kao veoma čvrst protivnik.

Počeli su domaći silovito i već u 2. minutu je Santrač šutirao, gostujući vratar sjajno intervenisao i loptu kratko odbio do Terzića koji je sa tri metra pokušao da ga savlada, ali bezuspešno, jer se Kostić ponovo kao mačka bacio i odbranio.

Samo dva minuta kasnije Kostić je ponovo na iskušenju. Veljko Nikolić je divno izbacio samog pred gol Cvetkovića koji je lepo šutirao, gostujući golman je odbio loptu do Stanojeva, a ovaj je sa dva metra šalje u praznu mrežu za vođstvo od 1:0.

Gosti su izjednačili iz prvog ozbiljnijeg napada. Igrao se 17. minut, u gužvi u šesnaestercu najbolje se snašao Saša Perić i loptu poslao u sam donji ugao nemoćnog vratara Stankovića.
Grafičar uzvraća preko Stanojeva u 22. minutu, šutem sa oko 15 metara, ali je bio neprecizan i loptu poslao iznad gola. U 29. minutu je posle udarca Gavrića sa iste razdaljine, lopta završila na stativi.

Igrao se 34. minut kada Nikolić sa distance šalje projektil ka golu, a Kostić paradom izbija loptu u korner. Iz tog kornera najviši u skoku je bio Stojić, zahvatio loptu glavom, ali samo do prečke, a odbijenu je zatim šutirao makazicama, zamalo pored gola.

Već u šestom minutu nastavka Grafičar je ponovo poveo. Brzu kontru sa centra je poveo Cvetković, kao munja pretrčao poslednjeg igrača odbrane Zvezdare, Andrejića, i rutinski poslao lotu u gol.

Zatim se igralo uglavnom na sredini terena do 65. minuta, kada se posle šuta Stanojeva ponovo tresao okvir gola Zvezdare, ovog puta prečka. Lepo je pripretio u 78. minutu bek domaćih Dabić, ali je sa 7-8 metara iskosa poslao loptu pokraj gola.

Gosti umalo ne dolaze do izjednačenja u dva poslednja minuta. Prvo je Đorđević lepo izveo slobodan udarac, iskosa sa preko 20 metara, a Stanković odbranio, a onda je i Perić u sledećem napadu šutirao sa ivice kaznenog prostora pravo u Stankovića.

Igrao se drugi minut zaustavnog vremena kada je rezervista Krstevski krunisao brz kontranapad i postavio konačan rezultat današnje utakmice.

GRAFIČAR - ZVEZDARA 3:1 (1:1)

STADION: Rajko Mitić - iza južne tribine. GLEDALACA: 500. GL.SUDIJA: Lukić Lazar. POM.SUDIJE: Mihajlović Milan i Stanojević Goran. STRELCI: Stanojev 4.min, Cvetković 51.min i Krstevski 90+2.min (Grafičar), Perić 17.min (Zvezdara). ŽUTI KARTONI: Milinković i Đorđević (Zvezdara). CRVENI KARTON: Musa Alen 84.min (drugi žuti), (Zvezdara).

GRAFIČAR: Stanković, Dabić, Terzić, Stojić, Milanović, Mrkela, Stanojev, Santrač, Cvetković (Krstevski), Nikolić (Đorđević), Gavrić (Konatar).
ZVEZDARA: Kostić, Milinković, Musa, Milićević (Martinović), Andrejić, Lovrić, Paranos, Perić, Galečić (Tomašević), Đorđević, Krstić (Riznić).