TSC
OFK Žarkovo
Metalac
Derbi začelja pripao Partizanovoj deci

Derbi začelja je odigran po sunčanom, ali prohladnom vremenu, na terenu vrlo dobro pripremljenom za igru. Teleoptik je sasvim zasluženo pobedio 3:1, a kuriozitet je da je odnos u udarcima iz ugla 10:0 u korist gosta iz Čačka.

Poveo je domaćin već u 5. minutu kada je Guzina lepim šutem sa oko 14 metara savladao, vratara Borca, Mišića. U 26. minutu je lucidni Kokir idealno izbacio Matiju Babović, koji iskosa šalje loptu u rašlje. Gost je jedini udarac na vrata domaćina uputio u 35. minutu, kada je Bogićević sa nekih desetak metara šutirao pored gola.

Igrao se 53. minut kada je Kokir driblingom izigrao Vasilića, a ovaj ga s leđa srušio u kaznenom prostoru. Sudija Stamenković je ispravno pokazao na belu tačku, a gostujućem igraču žuti karton. Međutim sa tom odlukom se isti nije složio i žučno je protestovao kod sudije, pa je sudija zbog pogrdnih reči upućenih njemu, Vasiliću pokazao direktan crveni karton. Uspešan izvođač kaznenog udarca je bio mladi Kokir.

Borac se tek tada trgao, a u 57. minutu se u lepoj šansi na petercu našao Kovačević, ali je njegov šut izblokiran. Potom je Karišić u dva minuta imao idealne šanse da poveća vođstvo, ali je prvo sa oko 20 metara šutirao kraj same stative, a potom i sa 2 metra uspeo da prebaci prazan gol.

Kazna je stigla u 74. minutu kada je posle izvedenog kornera najviši u skoku bio Fićović i postavio konačan rezultat ove ne baš zanimljive utakmice.

U poslednjem kolu regularnog dela prvenstva, u nedelju, Teleoptik gostuje ekipi Radničkog u Kragujevcu, dok Borac dočekuje Užičku Slobodu.

TELEOPTIK - BORAC 3:1 (2:0)

STADION: SC Teleoptik. GLEDALACA: 100. GL.SUDIJA: Stamenković Ivan. POM.SUDIJE: Nikolić Dragan i Jovanović Milorad. STRELCI: Guzina u 5. min, Babović u 26. minut i Kokir u 54. minut (k.u.) (Teleoptik), Fićović u 74. minut (Borac). ŽUTI KARTONI: Vlalukin i Lakčević (Teleoptik), Vasilić (Borac). CRVENI KARTON: Vasilić Jovica u 53. minut.

TELEOPTIK: Vukanić, Vlalukin, L.Čermelj, Matović, Jovanović, Babović (Nović), Guzina (Lakčević), Kokir (Vorotović), Minić, Karišić, Peličić.

BORAC: Mišić, Tasić, Kovačević (Obradović), Janjušević, Vasilić, Šutić, Fićović, Sekulić, Perić, Filipović (Bojović), Bogićević (Urošević).