Pastuvi Požarevac
Novi Sad Wild Dogs
Veprovi "pregazili" StrŔljene za prvo mesto
27.05.2018 Administrator

U derbiju do ovog kola jedina dva neporažen tima Sportklub Prve lige Srbije, kragujevački Divlji veprovi ubedljivo su savladali Jagodina Black Hornetse, rezultatom 67:27.

Brojne povrede uslovile su dosta promena u odbrani Kragujevčana, Å”to su Jagodinci uspeli da iskoriste u prvom poluvremenu, tokom čijeg većeg dela su bili u blagom vođstvu, pre svega zahvaljujući tandemu Ostin Stabs ā€“ Bogdan Pavlović. Pomenuti dvojac postigao je prva tri tačdauna za svoj tim i održavao goste u vođstvu, ali je na drugoj strani raspoložen bio i Dalton Oliver, koji se sa četiri pasa za tačdaun ā€“ dva ka Strahinji Stepoviću i po jednom ka Stefanu Đuriću i Filipu Nedeljkoviću, postarao za jedino vođstvo Veprova u prvom poluvremenu (25:20).

Ipak, Stabs je u finiÅ”u poluvremena sa end zonom spojio sunarodnika Entonija Retlifa, pa su Jagodinci na odmor otiÅ”li sa dva poena prednosti ā€“ 27:25.

Međutim, ispostavilo se da je to bilo sve Å”to su uspeli da urade u ovoj utakmici. Odbrana Kragujevčana se u potpunosti konsolidovala i ne samo da viÅ”e nije dopuÅ”tala poene, već je gostima dozvolila samo par prvih dauna do kraja utakmice. Napad je uspeo da materijalizuje dobru igru defanzivaca i povoljne startne pozicije, pa je furioznom igrom u trećoj deonici otklonio sve dileme oko pobednika, postigavÅ”i čak četiri tačdauna.

U poslednjoj četvrtini na snazi je bio mercy rule, pa je vreme teklo brže , ali su se domaći i pored toga joÅ” dva puta domogli end zone, za viÅ”e nego ubedljivu pobedu od 40 poena razlike.

Fantastični Oliver je bacio joÅ” četiri pasa za tačdaun, za ukupno čak osam na svom kontu. Đurić je sa joÅ” dva hvatanja meč zavrÅ”io sa tri tačdauna, dok je Stepović treći ulazak u end zonu postigao vraćanjem panta. Po jedno tačdaun hvatanje imali su i DžoÅ”ua Kezada i Milorad Živković, a Å”lag na tortu na kraju je dodao debitant Rafael da Kruz, vraćanjem intersepcije.

Kragujevčani su sada usamljeni na liderskoj poziciji, sa svih pet pobeda, dok će se Jagodinci za bolju startnu poziciju boriti u preostale dve utakmice, sa beogradskim Vukovima i Inđija Indiansima.

Kragujevac Wild Boars ā€“ Jagodina Black Hornets 67:27 (6:7, 19:20, 28:0, 14:0)