Železničar
Halas Jožef
Vrbas
Kakav meč u Zrenjaninu!

OtiÅ”le su sa mnogo strepnje. Maku Ilić smo čuli na putu za Zrenjanin. Strahovala je, a kako i ne bi ! Njen tim krenuo je bez Ivane Savić, Selene Tančić, bez rezervnog golmana Zorice Krstić, u timu nije bilo iskusneĀ  JovaneĀ Ā Ristić Nikolić. Samo deset igračicaĀ Ā krenulo je jutros na dalek put do Zrenjanina u teskobnom kombiju da u meču sa direktnim rivalom osvoji bodove za prodor u sredinu tabele, za beg iz ,,opasnog,, dela tabele!

Domaće su posle prvog gola goŔći preuzele vodjstvo i uvek bile u tesnoj, ali rezultatskoj, prednosti.Ā Ā U 17. minutu bilo je 11:8 Å”to je bila i najveća razlika. Piroćanke su uspele da anuliraju prednost Zrenjaninki i u 27. minutu najpre izjednače na 14:14, a potom i povedu sa 15:14 i na kraju reÅ”e prvo poluvreme golom prednosti.

Pirotski tim, sada pritisnut izazovom da čuva vodjstvo, prevaziÅ”ao je svoje mogućnosti i odigrao izuzetno borbeno, snažno u odbrani, efikasno, možda najbolje na gostovanju u ovoj sezoni.Ā Ā Već u 36. minutu videlo se ko je ,,gazda,, utakmice. Pirot je vodio sa 19:16 čime je Proleteru stavljeno do znanja da do kraja ne računaju na planiranu pobedu. Moraće da se mnogo pomuče.

I onda je krenula ,,klackalicaā€. Domaće bi smanjivale na gol prednosti, naÅ”e odgovarale golovima nezadržive Danijele Kričak, kojoj su ,,pomagale,,Ā Ā Milica Milojić, Miljana Djordjević, SimonaĀ Ā Tančić, Ika Ćirić, Milica Marković.

Borba se rasplamsala. Neizvesnost je porasla kada su domaće u 47. minutu izjednačile na 24:24, da bi Simona Tančić ponovo vratila prednost na naÅ”u stranu. I dalje ,,gol za gol,,. U 53. minutuĀ Ā nereÅ”eno, treba izdržati, 29:29. Miljana Djordjević postiže gol. Pirot se ne daje, naÅ”e su ponovo povele. A onda drama na pet minuta pre kraja. Zrenjaninke su izjednačile na 30:30, a potom i povele golom razlike.Ā Ā Danijela Kričak, trebalo je imati snage, postiže gol u 56. minutu za 31:31., da bi junakinja utakmice Milica Milojić ponovo vratila vođstvo ,,u naÅ”e dvoriÅ”te,,. Pirot vodi sa 32:31, a Danijela Kričak, najbolji strelac utakmice, odakle saga i hrabrost, postiže gol za pobedu u zaista uzbudljivom meču.

Na semaforu 58. minut, Pirot vodi, da li nedostižnih 33:31 za uporne Zrenjaninke?

Dva minuta žestoke odbrane pirotskog tima. Minut pre kraja domaće smanjuju na 33:32, ali bez daha da probiju naÅ” bedem.

Ā Pirot je slavio u gradu rukometa, u meču dve ekipe koje imaju isti broj bodova.Ā Ā Sada viÅ”e ne!!!

Ā Piroćanke su nadvisile sebe i pobedile. Tabela sada izgleda joÅ” lepÅ”e.Ā Ā Briga o opstanku viÅ”e nije u mislima.Ā Ā Prodor ka gornjem delu tabele, zaÅ”to da ne !!!?

Bravo zaĀ  devojke, trenera Ninu ToÅ”ić i neumornu Maku Ilić, predsednicu, koja toliko čini za ovaj tim i ,,igra ,,zjedno sa njima.

Čuli smo se u putu. Strepela je. Mako sve čestitke! Zapevajte za pobedu. Radujte se. Tek će biti ovakvih velikih mečeva. Samo napred!

Super B liga 19.kolo:Ā Proleter ā€“ ŽRK Pirot 32:33 ( 15:16)

ŽRK Pirot: M.ToÅ”ić, J.Stojanović 1, I.Ćirić 4, Simona Tančić 4, D.Kričak 11,Ā Ā M.Djordjević 6, M.Milojić 5, S.Antić, M.Marković 2, Pejčić.

Ā Najbolji igrač utakmice: Milica Milojić - ŽRK Pirot