Donja Lomnica
Budućnost
NZ: Topličanin-Zloćudovo 1:1
15.11.2009 Marija Kostić

Još jedna loša partija domaćih, mada na početku nije izgledalo da će tako biti. Domaći fudbaleri su do vođstva stigli još u 5.minutu, gol je postigao Jovanović. A onda u 10.minutu veoma ozbiljna šansa za goste, ali Dimitrijević je bio neprecizan. U 15.minutu, dok se čekalo izvođenje slobodnog udarca u korist Prokupčana, u šesnaestercu je došlo do koškanja između Momčilovića i Đorđevića, pa je sudija, mogu slobodno reći, prestogo isključio obojicu, tako da su obe ekipe do kraja igrale sa 10 igrača. U nastavku meča bolji su bili domaći, nekoliko povoljnih prilika preko Rajkovića, Jovanovića, onda dve šanse posle dva vezana kornera, ali se u svoj toj gužvi u šesnaestercu niko nije snašao da loptu pošalje u mrežu golmana Stojanovića. I fudbaleri Topličanina su, kako to obično i biva, kažnjeni za propuštene prilike tako što su primili gol, neoprezna je bila odbrana i Milić uspeva da izjednači. Do kraja prvog dela sureta još po jedna prilika na obe strane, ali ni A.M.Jović za domaće, odnosno Đokić za goste, nisu bili precizni.

U prvom minutu drugog poluvremena veoma su ozbiljno zapretili gosti, Dimitrijević se sam našao pred golmanom Savićem, ali ovaj sjajno interveniše i uspeo je da sačuva svoju mrežu. Slede još nekoliko prilika za Topličanin, u 75.minutu prilika za Ivkovića, deset minuta kasnije šanse posle dva vezana kornera, onda u 82.minutu Đorđević se ne snalazi iako se našao sam pred golmanom Stojanovićem. Gosti su se ili branili ili napadali preko kontra napada, ali ipak su uspeli da iz Prokuplja odnesu 1 bod.

Ovu utakmicu je obeležilo izuzetno loše suđenje, podeljeno je 8 žutih i 2 crvena kartona. Mada je Prokupačka publika (koje ima sve manje iz utakmice u utakmicu) navikla na loše suđenje bilo da igra na domaćem ili na gostujućem terenu.

Prokuplje: Stadion kraj Toplice. Gledalaca: 200. Sudija: Dinčić (Niš). Strelci: 1:0 Jovanović u 5, 1:1 Milić u 37.minutu. Žuti kartoni: Rajković, Jovanović, Đorđević (Topličanin), G.Stojanović, Kostić, Milić, Đokić, D.Petrović (Zloćudovo). Crveni karton: Momčilović (Topličanin) i G.Đorđević (Zloćudovo).