Sloboda
Inđija
Teleoptik
Proleter slavio na Slanoj bari, u Radničkom 1923 kivni na sudiju Mitića!

Utakmica 13. kola Prve lige Srbije između novosadskog Proletera i kragujevačkog Radničkog 1923 na „Slanoj bari“ okončana je pobedom domaćeg tima od 2:0 (0:0), uz bujicu nezadovoljstva iz tabora Kragujevčana na račun sudijskog trija, na čelu sa Milanom Mitićem iz Leskovca.

Činilo se nakon prvih 45 minuta da će utakmica na „Slanoj bari“ proteći u fer i sportskoj atmosferi do samoga kraja, ali je u drugom poluvremenu umesto igrača centralna figura susreta bio arbitar iz Leskovca.

Prvu ozbiljniju priliku na utakmici propustio je Dušan Plavšić, koji je sa ivice šesnaesterca šutirao pokraj gola. Potom se u prilici na drugoj strani našao Nenad Đurđević nakon što je vešto izbegao ofsajd zamku, ali je golman Proletera Dušan Stanivuković bio oprezan. Pokušao je potom i Šćepanović u finišu prvog dela igre bez uspeha.

Već na startu drugog poluvremena domaći stižu do vođstva. Novaković je izveo korner, a Lambulić smestio loptu u mrežu. Samo pet minuta kasnije Mitić je zbog prigovora isključio trenera Radničkog 1923 Slavišu Kovačevića, a u 65. minutu takođe zbog prigovora „pocrveneo“ je i Stefan Nedović, pa su Kragujevčani utakmicu nastavili sa deset igrača.

U 79. minutu sudija Mitić je pokazao na belu tačku nakon što je procenio da je štoper Radničkog 1923 Saša Marković igrao rukom u svom kaznenom prostoru. Odgovornost je preuzeo Novaković i preciznim udarcem osigurao trijumf svom timu.

Po završetku utakmice, dok su fudbaleri Proletera slavili pobedu, u Radničkom 1923 bili su rezignirani suđenjem Milana Mitića i njegovih pomoćnika. Podsećamo, ovaj arbitar je u prethodnom delu sezone već četiri puta sudio Kragujevčanima (tri puta kao glavni sudija), a dosta povika na račun njegovog suđenja bilo je i nakon utakmice između Radničkog i TSC-a na „Čika Dači“ u okviru 7. kola, kada je prvo priznao prilično sumnjiv pogodak Tomanovića, a onda čini se i prestrogo dosudio jedanaesterac za tim iz Bačke Topole posle duela Davidova i Petrovića.

Sve ovo bio je povod da iz Radničkog 1923 reaguju prilično oštrim saopštenjem na račun dotičnog sudije, koje prenosimo u celosti:

– Čestitamo našim momcima na dostojanstveno podnetom porazu, na koji su uticale neke „druge igre“. Zahvaljujući „gospodinu“ Mitiću, glavnom sudiji i glavnom akteru današnje bruke i krađe, koji nam, slučajno ili ne, sudi već peti put ove sezone, pri čemu smo na svakoj od tih utakmica oštećeni, kao i njegovim pomoćnicima Dimitrijeviću i Đuričiću, koji su svojim odlukama direktno odlučili današnji meč, danas je pala velika senka na regularnost lige u kojoj se takmičimo.
Iako smo danima upozoravani na današnji scenario, verovali smo da će pobednika ovog duela odlučiti igrači na terenu, a ne poslušnici u crnom. Idemo dalje momci, uzdignutog čela i čistog obraza. – kaže se u saopštenju kluba sa „Čika Dače“.