Superliga Srbije: Voždovac – Crvena zvezda 3:2
06.05.2017 fkvozdovac.rs

Zmajevi savladali šampiona u šampionskoj trci. Gost je krenuo silovito i već u prvom minutu nakon centaršuta Ruiza, Milijaš šutira, ali Popović je maestralan.

14.minut Nikolić je uspeo da uzme jednu loptu u sredini. Pokušao je da uposli Ćirkovića, a u nameri da zaustavi napadača Voždovca, Anđelković je savladao svog golmana, te Zmajevi vode 1:0.

U 34.minutu nova šansa za Zvezdu. Boaći je u odličnoj prilici, ali Popović je još jednom sjajan.

Samo minut kasnije, Dražić je u šansi za gol i ne propušta je. Voždovac vodi 2:0.

Zvezda je krenula oštro od starta drugog dela, ali opet prvu priliku ima Dražić kome u šut ulazi golman zvezde.

U 54.minutu prilika i za Nikolića,ali njegov šut završava preko gola.

U 58.minutu nova prilika za goste. Ruiz je prošao po levoj strani, ali Popović ponovo brani.

U 60.minutu Ruiz ponovo preti, ali njegov šut ide preko gola.

U 66.minutu ogromna šansa za Ćirkovića. Krasić je uposlio vihorno krilo Zmajeva, ali iz stopostotne šanse lopta je otišla pored gola.

U 69.minutu još jedna šansa za goste. Sada je u prilici Anđelković, ali Popović opet brani.

U 70.minutu i Sikimić ima šansu, ali Popović je nesavladiv.

U 72.minutu penal za goste. Siguran realizator je Luković, te je rezultat ponovo promenjen.

U 79.minutu Anđelković probija po levoj strani, centrira za Sikimića, ali lopta nakon šuta glavom ide preko gola.

U 82.minutu nova prilika za goste. Opet je u šansi Sikimić, ali Popović lako hvata loptu.

U 88.minutu Voždovac pravi lepu akciju koju koristi Srećković koji je sam krenuo na golmana gostiju i sigurnom realizacijom doneo novu prednost Zmajevima.

U zaustavnom vremenu gosti dolaze do novog gola. Poletanović je šutirao iz slobodnog udarca i zatresao mrežu Voždovca.

VOŽDOVAC – CRVENA ZVEZDA 3:2 (2:0)

Strelci: Anđelković (autogol) u 14. minutu, Dražić u 36. i Srećković u 88. minutu za Voždovac, Luković (jedanaesterac) u 72. i Poletanović u 90. minutu za Crvenu zvezdu.

Glavni sudija: LUKIĆ Lazar
Prvi pomoćni sudija: BOGIĆEVIĆ Dragan
Drugi pomoćni sudija: STANOJEVIĆ Bojan
Četvrti sudija: POPOVIĆ Marko

VOŽDOVAC: Popović, Filipović, Ivković, Mihajlov, Gajić, Petrović, Nikolić, Zec, Ćirković, Dražić, Krasić. Igrali su još: Srećković, Sinđić i Duronjić.

CRVENA ZVEZDA: Manojlović, Petković, Luković, Frimpong, Anđelković, Le Talek, Donald, Milijaš, Plavšić, Ruiz, Boakje . Igrali su još: Sikimić, Poletanović i Vujaklija.