Ruma
Jugović 2
Sombor
Budućnost savladala Spartak u Debeljači

U sportskoj hali u Debeljči odigrana je utakmica 5. kola Treće lige, grupa Južni banat između domaćina RK Spartak iz Debeljače i gostiju RK Budućnost iz Alibunara. Gosti su silovito otvorili utakmicu i već u 7. minutu imali rezultat od 0:6, činilo se da nastavak utakmice neće biti zanimljiv. Od 10 minuta domaći igrači većinom osokoljeni greškama Alibunarčana hvataju rezultatski prikljucak i poluvereme se završava rezultatom 15:16 za goste iz Alibunara.

Nastavak utakmice beleži visok procenat izgubljenih lopti na obe strane ali Alibuarčani preko raspoloženih Bitević Nemanje, i Jovanović Darka uspevaju da održavaju rezultatsku prednost na svojoj strani. U 54. minutu igrać gostujuće ekipe Damir Petić dobija crveni karton zbog 3 isključenja, te se pri rezultatu 23:26 čiilo da domaći igrači a posebno raspoloženi Čorogar Bojan može da svoju ekipu dovede u rezultatski egal, ali su Alibunarčani utakmicu priveli kraju ostvarivši novu pobedu rezultatom 29:26 u svoju korist.