Fontana
RB
Ekonomac 2
Bod premija za prikazano

Ono čega su se mnogi u kragujevačkom drugoligašu pribojavali upravo se i dogodilo. Oslabljeni tim Mašinca nije mogao do trijumfa u Užicu, a osvojeni bod nagrada je u odnosu na prikazano tokom 40 minuta igre u užičkoj hali Veliki park.

Imajući u vidu odsustvo Pajića, Cvetkovića i Brdara, kao i činjenicu da su pojedini igrači ovaj susret odigrali bez izmene, a većina nije bio nalik onome što se od njih očekivalo, postignutim rezultatom "mašinci" moraju biti zadovoljni.

Domaći su stigli do prednosti u 11. minutu preko Vladana Stanića, da bi četiri minuta kasnije Mašinac načinio potpuni preokret. Najpre je Ivan Milovanović izjednačio, a nekoliko desetina sekundi potom prvenac u dresu Mašinca postiže Miloš Aksentijević i donosi radost svom timu. Međutim, samo što su krenuli sa centra Užičani preko Stanića poravnavaju rezultat i na odmor se odlazi u egalu.

Preslikana situacija dogodila se na samom startu drugog dela susreta. Aksentijević u 22. minutu matira domaćeg čuvara mreže, a u akciji koja sledi Srđan Janković još jednom postavlja stvari na početak. U istom ritmu utakmica je privedena kraju, s tim što su ovoga puta uloge zamenjene. "Ere" dolaze do prednosti osam minuta pre kraja meča preko trostrukog strelca Stanića, a po polasku sa centra Milovanović kruniše svoju iscrpljujuću 40-minutnu partiju drugim pogotkom i postavlja konačan ishod susreta - 4:4.

Strategu Kragujevčana Aleksandru Đokiću preostaje da analizom okršaja u Užicu pronađe uzroke loše igre i negativnog rezultata, koji je na najbolji način iskoristila čačanska Fontana prišavši Mašincu na četiri boda pobedom u Bajinoj Bašti. Vremena nema puno jer već u subotu sledi veliko iskušenje i derbi meč u sali Druge kragujevačke gimnazije (16 časova i 30 minuta) protiv Partenona iz Smederevske Palanke, jednog od direktnih konkurenata za mesto koje vodi u doigravanje za Prvu ligu.