Polet
Sloga (BNS)
Slavija (K)
Silan Radnički na startu šampionata

Radnički je u prvom kolu PFL Pančevo dočekao ekipu Vojvodine iz Crepaje. Trener domaćih je i ovoga puta na teren izveo krajnje mlad sastav koji se nije obrukao šta više igrali su sjajno ali golova nije bilo. Napadali su u prvom delu utakmice domaći dok su gosti jurili šansu preko kontre ali je realizacija bila krajnje slaba . Tako da se prvi deo utakmice završio rezultatom 0:0 tj. bez golova. I onda je usledilo drugo poluvreme krajnje uzbudljivo.

Prvo je već posle tri minuta igre dosuđena najstrožija kazna u korist Radničkog u vidu penala i da zlo bude veće jedan igrač gostujuće ekipe zaradio je direktni crveni zbog spovanja sudije . Ristić je siguran bio sa bele tačke i to je 1:0 za Radnički . I ako su imali igrača manje igrali su Crepajci svoju igru i pretili iz kontri međutim sve to nije bilo toliko opasno sve do momenta dosuđivanja penala za goste iz Crepaje . Defanzivni tandem Baić , Radojev je podbacio držeći previše loptu u svom kaznenom što je iskoristio igrač protivničke ekipe da i oduzme loptu da bi sekund kasnije bio oboren  i sudija je bez pokolebanja dosudio jedanesterac . Kada su svi mislili da će doći do izjednačenja toj predpostavci se isprečio sjajan Đinović koji je odbranio penal i sačuvao svoju mrežu .  Primetan je bio nedostatak igrača kod gostiju iz Crepaje . Oni su i dalje pokušavali sa kontrama ali nije im baš uspevalo . Potom je usledio još jedan šok za igrače Vojvodine , njihov igrač je dobio drugu javnu opomenu što je značilo crveni karton . Tako da su Crepajci utakmicu od 65og minuta nastavili samo sa devetoricom igrača na terenu . Sada je razlika već bila ogromna i prvo je pogodak postigao sjajni Milan Šušnjar i uvećao prednost svoje ekipe na 2:0 . Malo posle toga tačnije u 75om minutu pogodak je postigao i Dušan Dobrić i tako se i on upisao u listu strelaca . Potom se vodila borba za odbranu gola domaćih koji su se zaista trudili da ne prime još koji gol što im je i uspevalo sve do samog kraja utakmice kada je odlični Šušnjar krunisao svoju sjajnu partiju još jednim golom i to kakvim . Sam se našao ispred golmana i nije srljao da šutira već je sačekao da mu golman gostiju krene u susret da bi ga potom poput pravih profesionalaca hladnokrvno lobovao i doneo ekipi Radničkog pobedu sad već ogromnom razlikom od četiri gola . Ovom pobedom krajnje mlada ekipa Radničkog dokazala je da je sposobna za velika dela ja im držim palčeve i želimo svu sreću .