Apač
Železničar
PSL Zapad: Temnić - OKK Šabac 75:99
24.02.2013 S.Blagojević

Lider na tabeli protutnjao je i kroz Varvarin ostvarivši i 18 pobedu u 18 kola i sigurnim korakom grabi ka Prvoj B ligi. Samo prvih osam minuta nagoveštavalo je mogućnost iznenadjenja, zahvaljujući dobroj igri u odbrani, ali i Nikoli Šoleviću, Stevoviću i Radenkoviću koji su postigli četiri trojke. Temnić je u 8. minutu vodio sa 20:15 a onda strašna serija gostiju od 14:0, za 20:29 na kraju prve četvrtine. Još jednom su domaći učinili trzaj u 13. minutu kada su prišli na 33:35, ali su stvar u svoje ruke uzeli Miljković, Ivanović, Todorović, Bajić, Kojić i Tadić koji su ubacili u koš Temnića ukupno dest trojki, ravnopravno rasporedivši koševe svi od 14 do 16 poena. Na kraju je trener Mušicki u igru uveo sve igrače koji su se upisali u lisatu strelaca za ubedljivu pobedu. Kod Temnića najefeikasniji Nikola Šolević sa 20 poena i Stevović sa 16, Radenković sa 13, solidan je bio i Jaćović sa 10. Interesantno je reći da je Nikola Šolević u prvih pet minuta ubacio dve trojke, a onda sve ostale koševe u poslednjoj četvrtini, kao da ga nigde nije bilo 25. minuta. Po završetku utakmice trener gostiju Predrag Mušicki bio je zadovoljan rekavši da pored ovih 18 pobeda u prvenstvu OKK Šabac ima i 11 pobeda u pripremnim utakmicama5, dakle ukupno 29 uzastopnih i da se polako tim sprema za Prvu B ligu. Istakao je takodje da se njegov tim za ovu utakmicu pripremao posebno, jer je ekipa Temnića u prvom delu mnogo namučila njegov tim u Šapcu. Što se tiče Temnića njihov tim i nije mogao više, čini se da je ovo i bio planiran poraz i da prave bitke u borbi za opstanak tek predstoje. Da je tako potvrdjuje podatak da je trener domaćih Nenad Vujadinović prvi i jedini tajm aut imao u 39. minutu utakmice. Mada je posle utakmice imao primedbe i na sudije za koje je rekao da u nekim ključnim delovima utakmice nisu presudili ispravno neke faulove. Bilo kako bilo, Temniću predstoji grčevita i teška borba za opstanak, da li će u tome ovaj okrnjen igrački sastav Temnića uspeti teško je reći.

Rezultat: Temnić - OKK Šabac 75:99, po četvrtinama (20:29,17:21,18:26,20:23). Hala: Sportskog centra Temnić u Varvarinu. Gledalaca: 100. Sudije: Jakovljević i Marković (obojica Čačak). Slobodna bacanja: Temnić 26-16, OKK ŠABAC 27-15.

KK TEMNIĆ: Arsić 8, Stoiljković-, Nikola Šolević 20, Stevović 16, Nestorović-, Djokić 5, Jaćovićc 10, Simić-, Gajić 3, Radenković 13.
OKK ŠABAC: Djonić 9, Vuković 2, Nešić 3, Tadić 13, Kojić 12, Miljković 16, Bajić 14, Kuljezović 3, Todorović 13, Ivanović 15.

Na slici: Detalj sa utakmice Temnić - Šabac