Škola fudbala "Despot" uspešno završila kamp u Sokobanji
Polaznici kampa ŠF Despot - foto: arhiva ŠF Despot
Škola fudbala ˝Despot˝ iz Velike Plane uspešno je privela kraju dečiji fudbalski kamp, na koji je ove godine vodila 80 dece. Kamp je održan u Sokobanji, u hotelu ˝Moravica˝.
˝Iza nas su dani ispunjeni sportom, druženjem i novim iskustvima. Trudili smo se da svako dete ponese lepe uspomene, stekne nova prijateljstva i unapredi svoje fudbalske veštine˝, izjavio je Dragan Pavlović, organizator kampa.
Kamp ˝Despot˝ već godinama važi za sinonim odlične organizacije dečijih sportskih aktivnosti, zahvaljujući profesionalnom pristupu, posvećenosti bezbednosti dece i kvalitetnom sportskom programu. Kombinacija stručnih trenera, medicinskog osoblja, pažljivo planiranih aktivnosti i brige o svakom detetu doprinela je izgradnji poverenja među roditeljima i decom. Kamp neguje timski duh, razvija sportske veštine i stvara pozitivno okruženje u kojem deca napreduju i uživaju. Upravo taj balans između sporta, zabave i bezbednosti čini ˝Despot˝ kamp prepoznatljivim i pouzdanim izborom za sve.
Škola fudbala ˝Despot˝ danas je jedna od najodgovornijih, najorganizovanijih i najbrojnijih sportskih organizacija u Srbiji. Više od šest godina kontinuiranog rada, profesionalnosti i posvećenosti doprinelo je da škola broji čak 230 članova. Trenerski tim čine profesori Spasa Spasić, Aleksandar Tomić, Marko Radojković i Dragan Pavlović, dok ulogu trenera asistenata obavljaju Marko Marković i Aleksa Najdanović. O zdravlju dece brine doktor Nemanja Milosavljević, a za oporavak i rehabilitaciju zadužen je fizioterapeut Miloš Milosavljević.
Dragan Pavlović je na kraju dodao - ˝Sa velikim zadovoljstvom možemo da kažemo da smo nastavili da rastemo i da smo postali najmasovnija škola u regionu koja radi sa decom. Lako nije bilo, ali ako želimo da se bavimo nečim odgovorno i budemo najbolji u tome, moramo da prihvatimo i sve izazove tog posla. Pored velikog broja novih članova koji su nam se pridružili ostali smo dosledni našim vrednostima i ciljevima, stvaranju ne samo dobrih fudbalera već i vaspitanih i uspešnih mladih ljudi. U našoj školi se ozbiljno radi na fudbalskom razvoju, ali ono što smatramo još važnijim jeste da naša deca izrastu u ljude koji će biti ponos svoje porodice i zajednice. Nama nije najvažnije da li će svaki naš član postati profesionalni fudbaler. Bitno je da iz škole izađu kao dobri ljudi, spremni da se ostvare na fakultetu, u svojim budućim poslovima i životnim izazovima.˝
| Poz | Tim | Utak | Pob | Ner | Por | Bod |
|
1
|
Crvena zvezda
Beograd
|
28 | 20 | 6 | 2 |
66
|
|
2
|
IMT
Beograd
|
28 | 17 | 6 | 5 |
57
|
|
3
|
Spartak
Subotica
|
28 | 17 | 2 | 9 |
53
|
|
4
|
TSC
Bačka Topola
|
28 | 15 | 5 | 8 |
50
|
|
5
|
Čukarički
Beograd
|
28 | 11 | 10 | 7 |
43
|
|
6
|
Mladost (L)
Lučani
|
28 | 11 | 9 | 8 |
42
|
|
7
|
Vojvodina
Novi Sad
|
28 | 12 | 6 | 10 |
42
|
|
8
|
OFK Beograd
Beograd
|
28 | 12 | 5 | 11 |
41
|
|
9
|
Voždovac
Beograd
|
28 | 11 | 7 | 10 |
40
|
|
10
|
Ušće Novi Beograd
Novi Beograd
|
28 | 11 | 7 | 10 |
40
|
|
11
|
Partizan
Beograd
|
28 | 9 | 9 | 10 |
36
|
|
12
|
Novi Pazar
Novi Pazar
|
28 | 10 | 5 | 13 |
35
|
|
13
|
OFK Vršac
Vršac
|
29 | 7 | 8 | 14 |
29
|
|
14
|
RFK Grafičar
Beograd
|
28 | 7 | 5 | 16 |
26
|
|
15
|
Napredak
Kruševac
|
28 | 4 | 4 | 20 |
16
|
|
16
|
Borac 1926
Čačak
|
29 | 1 | 6 | 22 |
9
|