Vaterpolisti Bečeja deklairali Kikinđane u njihovoj vodi
Dogovor trenera Miloša Brkljača i igračapre utakmice - foto: V. Jankov
Vaterpolistima Bečeja prija i u vodi svojih rivala. Posle Spartaka u Subotici (20:5), momci trenera Miloša Brkljača su trijumfovali i u Kikindi protiv ŽAK-a rezultatom 19:6. U međuvremenu su u svojoj vodi savladali Savu iz Šapca sa 8:5 i tako zabeležili pobednički het-trik u nastavku prvenstva Prve A lige. Sada im predstoji teži deo posla, jer u narednom kolu gostuju u Beogradu istoimenoj trećeplasiranoj ekipi, koja je u minulom kolu izgubila od Save rezultatom 15:11, a onda 23. marta dočekuju lidera Zemuna.
Iskreno rečeno, pobeda Bečejaca se i očekivala u Kikindi, možda ne tako ubedljiva, ali tri boda nisu mogla da im izmaknu. U prvoj četvrtini se i vodila neka borba, jer je bilo 6:3 za Bečejce, ali u drugom delu utakmice je sve rešeno, pošto su momci sa Tise ovaj period rešili u svoju korist rezultatom 4:0. U trećoj četvrtini bilo je 2:1, a u poslednjoj 7:2. Imenjaci Marko, Vuković i Ićitović, bili su sa po pet postignutih golova najefikasniji.
Kapicu Bečeja u plivalištu bazena SRC „Jezero“ nosilisu: Jakovljević, Čavić, Sirotanović 2, Ićitović 5, Popov 1, Mesaroš 1, Kuprešak, F. Kovačev 2, U. Kovačev 1, Vuković 5, Tucakov, Stanaćev, Ivanović, Milošević 1.
Posle jubilarnog 10. kola prvoligaškog A karavana na tabeli vodi Zemun sa 28 bodova. Bečejci su drugi sa dva boda manje, Beograd je na „koti 3“ sa 22 boda, a stepenicu niže je Banjica sa 20. bodova. Ostali su u značajnom bodovnom zaostatku.
V. Jankov
| Poz | Tim | Utak | Pob | PBP | PRP | Por | Bod |
|
1
|
Zemun
Zemun
|
10 | 9 | 0 | 1 | 0 |
28
|
|
2
|
Bečej
Bečej
|
10 | 8 | 1 | 0 | 1 |
26
|
|
3
|
Beograd
Beograd
|
10 | 6 | 1 | 2 | 1 |
22
|
|
4
|
Banjica
Beograd
|
10 | 6 | 1 | 0 | 3 |
20
|
|
5
|
Sava
Šabac
|
10 | 4 | 0 | 0 | 6 |
12
|
|
6
|
Mladost
Pančevo
|
10 | 3 | 0 | 0 | 7 |
9
|
|
7
|
ŽAK
Kikinda
|
10 | 1 | 0 | 0 | 9 |
3
|
|
8
|
Spartak Patent CO
Subotica
|
10 | 0 | 0 | 0 | 10 |
0
|