Bečejci žrtvovali utakmicu u Vršcu radi naredne sa Dunavom

Golman Dušan Vojvodić opet tri puta vadio loptu iz mrežeGolman Dušan Vojvodić opet tri puta vadio loptu iz mreže

Šahovski rečeno, Bečejci su „žrtvovali“ utakmicu u Vršcu, kako bi sigurno imali jak sastav protiv poslednjeplasiranog Dunava naredne subote pred svojim navijačima. Nekoliko igrača ima tri javne opomene i da su igrali pod Vršačkim bregom, postojala je mogućnost da zarade i četvrtu, čime bi automatski bili izbačeni iz stroja pred važnu utakmicu koja sledi.

- Procenili smo da nam je daleko važnija utakmica protiv ekipe iz Starih Banovaca, a kako nemamo veliki broj igrača za rotaciju, odlučili smo da u Vršcu pružimo šansu nekoliciini igrača s manjom minitažom. Bila je to provera za njih, ali bilo je dosta slabo. Imali smo i peh da nam se kapiten Dabižljević povredio, pa je i on morao na poluvremenu da ostane u svlačionicu. U pitanju je zadnja loža i nisam želeo da rizikujemo, a ove nedelje ćemo videti koliko je povreda ozbiljna. Sada se okrećemo narednim utakmicama u kojima računamo da možemo, uz maksimalnu posvećenost, da popravimo utisak, razmišljanje je šefa stručnog štaba Bečejaca Milana Belića.

Neki igrači su, i pored poraza, u Vršcu zadovoljili, ali je veći broj onih koji nije. Olako su primljeni golovi, a šansa Zličića kod 0:0 nije iskorišćena. Kad je tako, onda nema za čim da se žali. Bitno je nastaviti savrednim radom, da se razmišlja o onome što dolazi. Prvi u nizu je Dunav, zatim sledi gostovanje u Kuli, pa kraj Tise stiže naš najstariji fudbalski klub Bačka 1901... Od rezultata te tri utakmice mnogo toga zavisi.