Bečejcima sve manje prostora za kiks: Bajša odnela važne bodove kraj Tise

16.05.2026 V. Jankov
Slušaj vest

Vučković šalje loptu u mrežu, ali iz ofsajda - foto: V. Jankov  Vučković šalje loptu u mrežu, ali iz ofsajda - foto: V. Jankov  

Posle novog poraza pred svojim navijačima, situacija za OFK Bečej 1918 u borbi za opstanak postala je dodatno komplikovana. Bajša je u Bečeju strpljivom igrom sačekala svoje prilike i stigla do važna tri boda, dok domaći, oslabljeni neigranjem trojice standardnih prvotimaca, nisu uspeli da pronađu put do iznenađenja.

U prvom poluvremenu samo je Tresiglavić mogao da se upiše u listu strelaca, ali je u 31. minutu odbijenu loptu od golmana Damjanovića, sa ivice kaznenog prostora, poslao preko gola. Bečejci nisu uspeli ozbiljnije da zaprete.

Nastavak je doneo nešto zanimljiviju igru i konačno dva gola. Bečejac Vučković je već na početku drugog dela, posle udarca iz ugla, glavom poslao loptu u mrežu, ali je sudija Ždrnja uvažio signalizaciju pomoćnika Vuksanovića da se našao u ofsajd poziciji, pa od radosti domaćina nije bilo ništa.

U 57. minutu Kopre se našao u povoljnoj situaciji, ali je njegov šut iskosa sa desne strane Babin lako odbranio. Pošto su propustili dve prilike, domaće je stigla kazna, a realizovali su je rezervisti Bajše. Prvo Jeremić u 73. minutu nije iskoristio povoljnu priliku, ali je u nastavku akcije, minut kasnije, ispravio grešku i preciznim šutem u donji levi ugao poslao loptu u mrežu za 0:1.

Mogao je i rezervista Bečejaca Medić u 86. minutu do pogotka, ali je i njegov šut odbranio Babin. Kada se očekivalo da će utakmica biti završena minimalnom pobedom gostiju, drugi rezervista Bajše Budinčević je u poslednjem minutu utakmice poslao još jednu preciznu loptu iza leđa Damjanovića za konačnih 0:2.

Ostalo je devet bodova u igri i sve su manji izgledi da će Bečejci izbeći novo preseljenje u niži rang takmičenja. Ipak, dok postoji nada, treba verovati.

OFK Bečej 1918 - Bajša 0:2 (0:0)

Bečej: Gradski stadion kraj Tise. Gledalaca: 150. Sudija: Ognjen Ždrnja (Novi Žednik) 7. Strelci: Jeremić u 74. i Budinčević u 90. minutu za Bajšu. Žuti kartoni: Marković i Sel (OFK Bečej 1918), D. Petrović (Bajša). Igrač utakmice: Borivoj Babin (Bajša).

OFK Bečej 1918: Damjanović 6, Marković 6, A. Ćuk 6, J. Ćuk 6, Perić 6, Vujović 6 (od 76. Milivojević -), Dabižljević 6, Sel 6, Kopre 6, Vučković 6, Ćurčić 6 (od 80. Medić -).

Bajša: Babin 7, Nađ 7, Kolundžija 7, Krivokapić 7, D. Petrović 7 (od 77. L. Petrović -), Tresiglavić 7, Malbaša 7, Svitić 7 (od 70. Jeremić 7), Fodor 7, Manojlović 6 (od 78. Budinčević 7), Šorak 6 (od 60. Kosovac 6).

V. Jankov