Katastrofalan poraz "malenih"

U okviru 20. kola Prve ženske Banka Intesa lige, košarkašice Kraljeva su poražene na domaćem terenu od aktuelnog prvaka, ekipe Hemofarma rezultatom 55:104, po četvrtinama (13:27, 15:28, 11:24, 16:25). Hemofarm je opravdao ulogu favorita i zasluženo slavio pobedu protiv potpuno indisponiranih košarkašica Kraljeva. Već na početku meča gošće iz Vršca dolaze do prednosti od 12 poena, koju su do kraja prve deonice uvećali na nedostižnih 14 poena prednosti, 13:27. U drugoj četvrtini, gošće su nastavile u istom ritmu, i serijom trojki u finišu prvog poluvremena dolaze do prednosti od 27 poena, 28:55.
Na početku drugog poluvremena na terenu je postojala samo jedna ekipa. Serijom 10:2, gošće su furiozno krenule, i u 23. minutu stigle do prednosti od 35 poena, 30:65. Pobednik je već tada bio odlučen, a gošće su do kraja treće deonice svoju prednost uvećale na 40 poena prednosti, 39:79. U poslednjih deset minuta Hemofarm je ponovo pojačao ritam, razlika se nije spuštala ispod 40 poena i gošće su mirno privele meč kraju, nanevši Kraljevčankama četvrti uzastopni poraz.

Hala sportova, gledalaca: 150, sudije: Dimić, Đurić (Kg),
Kraljevo: Čkovrić, Pjevac, Ristić 6, Živanović 8, Bajić 4, Jovanović 8, Mihajilović 16, Račić 2, Nikolić , Baltić, Maraš , Cvetanović
Hemofarm: Radočaj 11, Janković 7, Rizvić 7, Dojčinović 7, Stanković 14, Došen 9, Kovačević 5, Savić 11, Čerina , Ostojić 5, Mitov 10, Butulija 18.

Crvena Zvezda 86 : 43 Stara Pazova
Kovin 68 : 58 Proleter
Ušće 79 : 69 Loznica
Vojvodina 71 : 63 Partizan
Kraljevo 55 : 104 Hemofarm