Maroko izbacio Španiju

Fudbaleri Maroka priredili su senzaciju i plasirali su se u četvrtfinale Mundijala! Marokanci su nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca savladali Španiju 3:0, a nakon regularnog toka i produžetaka bilo je 0:0. Španci su razočarali u ovom meču, podbacili su u svim elementima igre, dok je Maroko skinuo skalp još jednom velikanu nakon remija sa Hrvatskom i trijumfa nad Belgijom od 2:0.

Marokanci će u četvtrfinalu igrati sa pobjednikom meča Portugal - Švajcarska.

Što se tiče prvog poluvremena, najinteresantnije od svega je podatak da je sa 18 godina i 123 dana Gavi najmlađi starter na mečevima eliminacione faze Prvenstva svijeta 1958, poslije Pele, koji je 1958. imao 17 godina i 249 dana.

Drugo poluvrijeme proteklo je u istom ritmu. Definitivno najmanje zanimljiva utakmica u dosadašnjem dijelu šampionata. Rezultat se nije mijenjao nakon 90 minuta.

Ništa nijesmo vidjeli ni u dodatnih 30 minuta, pa su penali odlučivali o učesniku četvrtfinala Mundijala. U penal seriji katastrofalni Španci, promašili su prva tri penala, Maroko je pogodio tri i prošao dalje zasluženo. Golman Maroka je odbranio dva penala, jednom se stativa ispriječila.

Ako su Španci kalkulisali proti Japana u grupi kada su poraženi 2:1, sada im se to vratilo...