Argentina na Holandiju

Fudbaleri Argentine opravdali su ulogu favorita i plasirali se u četvrtfinale Mundijala u Kataru. "Gaučosi" su bili bolji od Australije 2:1, pa će u četvrtfinalu igrati sa Holandijom 9. decembra od 20 sati.

Argentina je povela golom Mesija u 35. minutu. Otamendi mu je samo odložio loptu, a fudbaler Pari Sen Žermena je ispod bloka poslao u dalji ugao.

Hulijan Alvarez u 57. minutu donio je Argentini vođstvo od dva gola prednosti. Odlučio je Metju Rajan da dribla dvojicu Argentinaca, Rodriga De Pola je prošao, ali ga je napadač Mančester Sitija sačekao, uzeo mu loptu i duplirao prednost Gaučosa.

Australija je uspjela da smanji u 77. Gudvin se zaletio na odbitak i opalio iz sve snage, lopta je pogodila Enca Fernandeza i završila iza leđa Emilijana Martineza.

Imali su Argentinci nekoliko dobrih prilika da riješe meč, a umalo su bili kažnjeni u 97. minutu, kada je Kuol bio blizu gola za izjednačenje.

ARGENTINA - AUSTRALIJA 2:1 (1:0)